Rozpocznie funkcjonowanie pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, iż w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień, w przyszłym tygodniu w Ostródzie rozpocznie funkcjonowanie pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych, który został utworzony przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego z NFZ i Starostwem Powiatowym w Ostródzie.

Kolejne tego typu punkty zostaną uruchomione w całym województwie, we wszystkich powiatach, wraz z kolejnymi zwiększonymi dostawami szczepionek. Obecnie trwają ostatnie szczegółowe analizy dotyczące ich liczby i lokalizacji, co jest uzależnione od potencjału szczepiennego i potrzeb szczepień populacyjnych w poszczególnych powiatach.

Pragnę serdecznie podziękować Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu Narodowego Funduszu Zdrowia i jednostkom samorządu terytorialnego z terenu naszego województwa zaangażowanym w realizację tego zadania.

Jestem przekonany, że cele Narodowego Programu Szczepień zrealizujemy w założonym terminie i zakresie, co pozwoli nam w zwalczeniu pandemii i powrocie do normalności. Jednocześnie zachęcam wszystkich mieszkańców województwa, upoważnionych i zakwalifikowanych do zaszczepienia, do skorzystania z tej możliwości. Przypominam, że zapisy na szczepienia odbywają się poprzez kontakt telefoniczny z punktem szczepień, infolinię 989, SMS, IKP.

Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski 


Aktualności

Powiązane artykuły