Okna PVC – okna ze wzmocnieniami

W czasach obecnych okna PVC montuje się także w sklepach i często są to okna wzmacniane. Mowa tu dokładnie o tym, że sklepy sprzedają nie tylko tę najtańszą chemię gospodarczą, ale też elektronikę użytkową pod postacią laptopów z procesorami takimi jak Core i9 o ośmiu rdzeniach. Taka elektronika użytkowa jest też i tą sporo wartą.

 

Dlatego też sklepy z elektroniką zazwyczaj nie mają tych typowych okien, które można łatwo roztrzaskać, bo takowe powszechnie uznaje się za opcję nie wystarczającą. Znacznie lepszymi są te, które mają wzmocnienia, czyli stal konstrukcyjną widoczną nawet tuż pod szybą. Wzmocnienia takowe też się da pokonać, ale do tego potrzebny jest czas i pomysł, a w miejscu publicznym trudno się mocować z tym pancernym oknem tak, by nie zwrócić na siebie uwagi.

 

Czy okna ze wzmocnieniami warto wzmocnić dodatkowo?

Montaż okien ze wzmocnieniami to nie jest idealny patent na złodziei i właśnie dlatego pewna część sklepikarzy handlujących tą dość drogą elektroniką użytkową montuje przed oknami kraty lub specjalne masywne rolety, które nie sposób wyrwać. Tego typu dodatki mogłaby montować firma zajmująca się montażem okien i co ciekawe pewna część tych firm zajmuje się montowaniem tego typu wzmocnień. Firmy te zazwyczaj kierują swoją ofertę do ludzi handlujących drogą elektronika użytkową, czyli także dronami. Wiele znaczy też i to, że firmy ubezpieczeniowe, z którymi te sklepy mają podpisaną umowę nawet narzucają im w warunkach montaż okien wzmocnionych, czyli w ich przypadku te zwyczajne okna, czy też okna aluminiowe odpadają, bo są one zbyt słabymi w sensie konstrukcyjnym i jeśli już dojdzie do kradzieży to ze względu na zastosowanie tanich okien PCV ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania ze względu na nie wystarczające zabezpieczenia wartościowego towaru. Jednym słowem i okna i drzwi muszą spełniać normy, które narzuca ubezpieczyciel, a jeśli właściciela sklepu nie stać na ich zamontowanie to ma problem, bo teoretycznie jest ubezpieczony, ale gdy ktoś już go okradnie, to z wypłatą odszkodowania będzie problem.

Okna PCV w Krakowie: https://novobudowa.pl/

Testy jakościowe wzmocnionych okien

Nie od dziś pewnym jest to, że wzmocnione Okna Krakow przechodzą testy jakościowe. Jedno okno na te dwieście lub trzysta, czyli na całą wyprodukowaną partię poddaje się testom z użyciem maszyn niszczących, po to by się przekonać, czy towar spełnia normy jakościowe. Podobnie bada się też drzwi antywłamaniowe i specjalne rolety zaliczane do tych masywnych. Ta forma zabezpieczenia sklepu, w którym handluje się wartościowymi przedmiotami, a jeśli już zawiedzie to tylko dlatego, że w przypadku tych wzmocnionych okien użyto siły wyższej niż ta, którą przewidział producent dla danego typu okna. Trafiają się też przypadki, w których to okno wzmocnione zawiedzie w wyniku wady produkcyjnej i jeśli właścicielowi sklepu uda się to dowieść w sądzie, to od producenta okien może dostać odszkodowanie, ze względu na to, że okno które powinno wytrzymać mocniejsze uderzenia młotem zawiodło przedwcześnie. Najlepiej, jeśli takie okno zawiedzie przedwcześnie na nagraniu z kamery monitoringu, bo wtedy taki dowód na wadę produkcyjną będzie ewidentnym.

 


Aktualności

Powiązane artykuły