Powiązane artykuły

35 komentarzy do “Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Gołdapskiego

 1. Anonim

  ciekawe, jak będzie głosował członek zarządu powiatu, SOŁTYS , pan Stanisław Wójtowicz?To jest największa niewiadoma tej sesji.

  Ocena: 4.90/5. z 41 głosów.
  Please wait...
 2. Drwal

  Zmiana na stanowisku Przewodniczącej Rady to dopiero preludium tego co się wydarzy. Zło dopiero nastąpi. Choć naturalnie odwołanie pani Falińskiej nie było tym wielkim złem. Ona na tym stanowisku była tylko efektem porozumienia politycznego, nigdy nie wniosła swoją pracą tu niczego nadzwyczajnego. Powiedzmy, że trochę się rozwijała ku lepszemu ale ciągle miała wielkie braki. Niemniej była wówczas jedyną osobą odpowiednią do ówczesnego i aktualnego układu sił w w Gołdapi (gminie i powiecie). A panowie Wójtowicz i Dominiuk… bez komentarza. Wody się panowie napijcie, to jedno co potraficie.

  Ocena: 4.13/5. z 46 głosów.
  Please wait...
 3. powiat

  uważam że z tego towarzystwa p. Falińska była najlepszym wyborem na przewodniczącego rady.. zobaczymy następcę, jak się wykaże, p. Wójtowicz ? p. Kuskowski ? p. Retel ? lub pozostałe asy !

  Ocena: 3.95/5. z 55 głosów.
  Please wait...
  1. Otul

   Pan Retel powinien zmienić nazwisko na Porażka. Która to już raz panie dyrektorze próba zdobycia stołka? Przypominam, że stracił pan fuchę w radzie w poprzedniej kadencji w wyniku zdrady własnych kolegów i koleżanek i niczego to nie nauczyło? Ale zachowania pana Wójtowicza nic nie przebiło i taki wzór do naśladowania stawia sobie dyrektor SP nr 3? Luto nie ma i nie będzie miał wobec was skrupułów i już sobie ostrzy zęby aby zemścić się za nieudany pucz. Towarzystwo: Dominiuk, Retel, Wasilewski, Dzienis ale macie teraz przechlapane u swojego guru. Ale wcale mi was nie żal!

   Ocena: 4.84/5. z 58 głosów.
   Please wait...
 4. xyz

  Na początek. Pani Aniu, przykro że postawiono Panią i nas mieszkańców w tak niezręcznej sytuacji. Miło było patrzeć, jak się Pani „rozwija” z sesji na sesję. Życie jednak nie kończy się na funkcji Przewodniczącej. Miejmy to w…. nosie. Obiecuje jednak, że bacznie będziemy śledzić poczynania nowego Przewodniczącego ( szczególnie jeśli będzie z grupy radnych „porozumienie”) Ło matko, nazwą mnie zabili jakie porozumienie, toć tam każdy siekierę w plecy by wsadził, żeby tylko jego na wiesz hu było Po zimie przychodzi wiosna….. Luty to najkrótszy miesiąc, a potem cały rok…. Ze tez się nie obawiali wsadzić do komisji Tomaszewską i Ciołka. Toć ta Pani kiedyś krzyczała, ” niech Pan na mnie nie patrzy”….. No Panie Ciołek, chyba nie patrzyłeś, bo jakoś spokojnie było. Dramat i głupota ludzka w wydaniu radnych powiatowych. Gołdap tonie….. Panie Dominiuk i Panie Wojtowicz… jaką marchewkę dostaliście od władz niższego szczebla? Panie Grenda, gdzie Panu tak spieszno, że nie może Pan zachować „klasy” i wysłuchać co mówi Pani Starosta i Pani Falińska na koniec sesji. Czytać i wypowiadać się Pan nie potrafi (to wie każdy), jednak trochę taktu i kultury od starszego Pana by się przydało.

  Ocena: 3.93/5. z 69 głosów.
  Please wait...
  1. Ytyryg

   Ania: chwalą Nas 🙂
   Andrzej: kto???
   Ania: ja sama siebie i Ty mnie chwalisz i Sława. I ja Ciebie Andrzej chwalę.
   Andrzej: tak wiem. I ja sam siebie chwale i Sława mnie chwali i moja żona też 🙂
   Wzajemne koło adoracji 🙂

   Ocena: 2.93/5. z 44 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    Dokładnie tak to wygląda

    Ocena: 3.00/5. z 34 głosów.
    Please wait...
   2. xyz

    Ależ żeś się nagłówkował Ytyryg…. tyle, że nic z tej Twojej ulkadanki nie jest prawdą. Nie jestem ani Anna, ani Sława a tym bardziej nie Andrzej….. Jeśli Ty napiszesz komentarz bez pseudonimów, to może i ja podam swoje nazwisko…. Kwestia do przemyślenia…

    Ocena: 3.67/5. z 15 głosów.
    Please wait...
 5. Lipa

  Widzimy co dzieje się w gminie Gołdap, wygra przewodniczący od Lutego będą „łupić” powiat. Bezużyteczne Wiaty powstaną w całym powiecie od Żytkiejm po Banie Mazurskie.

  Ocena: 4.44/5. z 52 głosów.
  Please wait...
 6. Rex

  Albert Einstein powiedział: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” – można to odnieść do sytuacji władzy w naszym powiecie. Jak ludzie sprawujący władzę od ponad 10 lat i odpowiedzialni za zapaść szpitala, fatalny stan oświaty na poziomie szkół średnich, jeszcze gorszy stan dróg powiatowych, jak tacy ludzie mogą coś zmienić na lepsze? Nie mogą!
  Czas najwyższy na poważną zmianę we władzach gołdapskiego powiatu! Dzisiejasz decyzja może być zwrotem w dobrym kierunku, może być pod jednym warunkiem, tym warunkiem jest wyjście poza układy i kumoterie, poza dawanie „stołków i profitów” tylko dla tego, że ktoś jest „nasz”. Niestety nie wierzę że tak się stanie! Dopóki w gminie i powiecie ważniejsze będą ambicje dwóch „buldogów”, niż rozwój gminy i powiatu, dopóty niewiele się zmieni.
  I zapewne gołdapskich radnych powiatowych zdziwi fakt, że w Polsce są powiaty którymi profesjonalnie zarządzają starostowie i członkowie zarządu, nie będący radnymi powiatowymi.

  Ocena: 4.47/5. z 53 głosów.
  Please wait...
  1. Roman Tyk

   Pierwszy raz widzę sensowny komentarz. Podpisuję się pod tym obiema rękami

   Ocena: 4.48/5. z 31 głosów.
   Please wait...
 7. Ja bym to wydarzenie nazwał „nieudanym puczem sierżanta Luto” ,który fatalnie zarządza gminą ,i Gminnymi Spółkami ,PWIK ADM czy Fundacją. Poupychał w nich swoich miernych kolesi, a teraz próbuje przejąć Starostwo .Dość destrukcji Panie Luto, już Pan pokazał jak można spieprzyć inwestycję stulecia, zadłużyć mieszkańców. Wszyscy razem przez tyle lat nie zrobiliście nic żeby działał szpital , żeby lekarze dyżurowali w Pogotowiu. Dla was liczą się tylko stołki ,wysokie pensyjki i władza żeby upychać kolejne miernoty, swoje rodziny załatwiać swoje interesy ,umarzać podatki najbogatszym i bawić się za publiczne pieniądze w np. Chinach ,jeżdzić służbowymi autami .
  Do wyborów jeszcze dwa lata ,ale czy my społeczeństwo musimy aż tak długo czekać żeby gmina i powiat sięgnęły dna ,a tacy radni jak Wójtowicz, Dominiuk, Dzienis Wasilewski, Sadowska i kilku innych , oraz ich guru Luto kompromitowali nas na całą Polskę.?
  Za nic macie nas wyborców i ślubowanie. Wzywam was do złożenia mandatów i rezygnacji ze stanowisk bo gniew ludu narasta z każdym dniem. A wszystko to przez jedną miernotę ,któremu wydawało się ,że jest generałem i umie rozkazywać i rządzić.
  Obywatel Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.71/5. z 70 głosów.
  Please wait...
 8. Siostro, basen!

  Pucz sierżanta Luto w Radzie Powiatu wyszedł mu tak samo jak budowa Zakładu Przyrodo-Leczniczego. Niby zaczęło się dobrze a skończyło kompromitacją 😉

  Ocena: 4.83/5. z 52 głosów.
  Please wait...
 9. KTOŚ

  To co się dzieje zarządzaniu gminą i powiatem można porównać do obecnych rządów z miernymi ministrami.Szkoda,że my my Gołdapianie dajemy przyzwolenie na taką bylejakość. Radni drużyny burmistrza pokazali wczoraj swoją moc.Szczególnie Dominiuk jakby rwał się do odpowiedzi z ręką w górze, Wasilewski uzasadniający propozycję na nowego przewodniczącego Retla (który już był przewodniczącym bez charyzmy), Pan Grenda, który raz podniósł rękę za chwilę szybko opuścił, pani Tomaszewska Walc taki sam ruch wykonała identycznie jak Grenda.Żenada!Ubrani w garnitury nie znaczy ,że jesteście inteligentni.Radny Wójtowicz – kolejny raz zaprzedał się. Czy on wie, który raz i w której drużynie OBECNIE GRA?Żal ogarnia,że nasz powiat ma takich radnych. Pani Przewodnicząca- z WIELKĄ klasą pożegnała się z funkcją, podziękowała za współpracę i podziękowała tym, którzy nie chcieli WSPÓŁPRACOWAĆ dla dobra powiatu. Pani Przewodnicząca- była Pani najlepszą Przewodniczącą w długoletniej karierze Starosty i wice.Gołdap zasługuje na WŁODARZY , którzy będą służyć mieszkańcom!

  Ocena: 3.77/5. z 52 głosów.
  Please wait...
  1. Czyż

   Z częścią komentarza zgadzam się. Natomiast z tym, że pani Falińska „była (…) najlepszą Przewodniczącą w długoletniej karierze Starosty i wice” absolutnie zgodzić się nie mogę. Rozwijała się i być może rozwinęłaby się jeszcze bardziej, ale nawet do poziomu „dobry” to było jej nawet pod koniec daleko.

   Ocena: 3.08/5. z 36 głosów.
   Please wait...
 10. Tomek

  Do nastepnych wyborow Przewodniczacego Rady Goldapi Powiatu Goldapi nalezaloby gleboko zastanowic sie raz jeszcze i ponownie wysunac Pania Anie na kandydatke na ta funkcje przewodniczacej. Apel do tych przeciwnikow ktorzy nie do konca byli pewni podnoszac reke do jej odwolania. Raz szla reka w gore raz w dol obserwujac co inni robia. Brak wlasnego przekonania wynikajacego z mojego punktu widzenia mojej wlasnej oceny. Pani Ania jest osoba dojrzala dosc mloda , pelna zapalu do pracy , nie skorumpowana potrafi odpowiednio wyslawiac sie to po co ten zamet . To jest taka moja ocena skoro moge dolaczyc sie do tego komentarza.

  Ocena: 3.55/5. z 53 głosów.
  Please wait...
  1. Piotr

   Kompletnie nie zgadzam się z wypowiedzią Tomka co do kompetencji pani Falińskiej. Natomiast jako „kompromis polityczny” i „jedyny możliwy polityczny układ” jej osoba jest odpowiednia.

   Ocena: 3.55/5. z 31 głosów.
   Please wait...
  2. Julian

   Panie Tomku co pan opowiada. Głosowanie było tajne a nie przez podniesienie ręki. Chyba pan nie zrozumiał o co chodziło.

   Ocena: 4.18/5. z 17 głosów.
   Please wait...
 11. Anonim

  Widzę, że Redakcja nie publikuje komentarzy nieprzychylnych byłej już – na szczęście- przewodniczącej. Z jakiego to powodu?

  Ocena: 2.94/5. z 32 głosów.
  Please wait...
  1. Nieprawda, pomijam te, które zawierają inwektywy…

   Ocena: 3.94/5. z 31 głosów.
   Please wait...
 12. Anonim

  Stwierdzenie faktu, że ta pani podkładała mi świnie i obrabiała tyłek za plecami to nie inwektywa. Dokładnie tak było. Doświadczyłam, więc wiem. Dlatego bardzo się cieszę, że ktoś taki nie przewodniczy już radzie powiatu i nie pobierze więcej wysokiej dietki. Moim zdaniem absolutnie nie zasługuje na zaufanie społeczne.

  Ocena: 3.15/5. z 48 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   I jeszcze jedno- minuski nie robią na mnie wrażenia, wręcz cieszę się, że są, ponieważ oznacza to, że myślę inaczej, niż większość, którą uważam za beznadziejną. Tak oceniam tych, którzy wybierają na stanowiska takich ludzi jak Falińska, Luto, Wawrzyn i cała jeszcze plejada gwiazd 🙂

   Ocena: 3.42/5. z 43 głosów.
   Please wait...
   1. Jarek

    Z tą częścią komentarza Anonima powinniśmy się zgodzić. Nigdy więcej w wyborach nie głosujmy na takich ludzi jak pani Falińska, Luto czy – nie daj Boże – Wawrzyn! Do listy dołożyłbym jeszcze takie nazwiska : Janczuk, Syperek, Pietrewicz, Wójtowicz, Grenda, J. Dzienis, Senda, Hołdyński, Retel, Dominiuk, T. Dzienis. Trzeba stawiać na innych, czy młodych, czy starszych, nieważne – byle mądrych!

    Ocena: 3.86/5. z 51 głosów.
    Please wait...
    1. Jarek Chytrus-Mądrala

     Aha to już wiadomo kim są ci mądrzy: Kuskowski, Szablak, Tomaszewska-Walc, Ciołek, Wardziejewska, Iwaniuk, Kuliś.

     Ocena: 3.27/5. z 15 głosów.
     Please wait...
     1. Jarek

      Oj, Jarku Chytrusie – Mądralo, do tej powyższej wyliczanki tych, których rozsądni mieszkańcy nigdy już wybierać nie powinni – masz rację – na pewno trzeba dopisać pana Szablaka, Ciołka, Panią Iwaniuk i Kuliś. Przepraszam, że ich pominąłem w poprzednim wykazie i dziękuję za zwrócenie uwagi.

      Ocena: 4.36/5. z 14 głosów.
      Please wait...
     2. Jarek Chytrus-Mądrala mężuś

      No to została „super mądra trójca”: Tomaszewska-Walc, Wardziejewska i Kuskowski.

      Ocena: 4.58/5. z 12 głosów.
      Please wait...
     3. Jarek Chytrus-Mądrala mężuś

      Sorry, pomyłka, jeszcze jednego mędrca pominięto: tj. Wasilewski.
      Więc mamy quartet mądrali.

      Ocena: 5.00/5. z 8 głosów.
      Please wait...
  2. Jeremi Bródka

   Na zaufanie społeczne absolutnie – zgoda – nie zasługuje. Natomiast jako osoba, która politycznie zabezpiecza (póki co) dzisiejszy układ w Powiecie – jest ciągle odpowiednia. Samorządowiec z tej pani żaden – ale jest wygodna dla tego układu, który aktualnie funkcjonuje. A układ ten jest właściwy i korzystny dla Powiatu.

   Ocena: 2.95/5. z 40 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    Niestety, moim zdaniem władze powiatowe również absolutnie się nie sprawdziły. Ten układ, który określasz jako właściwy i korzystny jest tylko mniejszym (choć niewiele) złem.

    Ocena: 3.31/5. z 29 głosów.
    Please wait...
    1. Anka

     Pani Ania odwołana z funkcji przewodniczącej ocenę pozostawiam .Co prawda potrafiła się wysławiać czasami w mojej ocenie mówiła za dużo odnosiła się (komentowała) prawie każdą wypowiedź radnych..Poza Panią Starostą zdecydowana większość radnych to startowali do powiatu dla swoich korzyści ,a nie dla pracy dla dobra wspólnego.Szanowna grupo opozycji wam tylko marzą się stołki ,przecież nie chcieliście pracować w żadnej komisji,a teraz co już chcecie i wyrażacie zgodę.Dzięki ,że pucz się nie udał. W mojej ocenie najgorzej jak pchają się do władzy osoby zdrajcy i sprzedawczyki ,a jest Was tam kilka.Retel przewodniczącym już był zdradził swoje ugrupowanie i nie tylko w poprzedniej kadencji .Ale oo tam robi Dominiuk. .Wójtowicz to chorągiewka ciekawe jak się zachowa przy kolejnych wyborach ,może ktoś zaoferuje coś więcej.Żal mi Was jak powiedział Luto radni bez kręgosłupów .Na pewno Burmistrz wkurzony .

     P

     Ocena: 4.63/5. z 40 głosów.
     Please wait...
 13. Kocham Cię Polsko

  Otóż Pani dyrektor zespołu placówek w ogóle nie złamała prawa. Rozporządzenia i wszelkie obostrzenia w tym kraju są nielegalne i niezgodne z prawem, co potwierdził Sąd Najwyższy.

  Ocena: 3.26/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 14. Tetrycy

  Wygląda na to że chcą usilnie odzyskać diety, może ich przewodniczący im wyrówna straty. Szkoda że do tej pory nie brali się za robotę na rzecz powiatu a tylko puszą się i wytykają.

  Ocena: 4.25/5. z 36 głosów.
  Please wait...
 15. Karol

  Aniu, w moim przekonaniu byłaś, jesteś i będziesz najlepszym przewodniczącym rady powiatu i jestem dumny z tego, że mogę być z Tobą w jednej drużynie.

  Ocena: 3.08/5. z 26 głosów.
  Please wait...
  1. M

   Brawo Karol!
   Wstydzić się powinni zdrajcy i nieroby a nie myli się tylko ten który nic nie robi. Anno, dawałaś sobie bardzo dobrze radę i bilans sprawowania przez Ciebie funkcji wypada jednoznacznie na plus.
   Znajdziesz sobie miejsce w nowej konfiguracji i zrobisz jeszcze wiele dobrego. Nie poddawaj się !!
   Brawo Aniu!

   Ocena: 3.14/5. z 22 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    O tak, Ania na pewno znajdzie sobie miejsce w nowej konfiguracji. To potrafi najlepiej- ustawić się z wiatrem.. Zasady, honor, przyzwoitość – a co to takiego?

    Ocena: 3.43/5. z 21 głosów.
    Please wait...