84 074 790,90 zł dla woj. warmińsko-mazurskiego w ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rozstrzygnięty został kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków z 13,5 mld zł. Niestety nie ma gminy Gołdap na liście beneficjentów (lista niżej).

 

W komentarzu Zbigniewa Mieruńskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Gołdapi czytamy między innymi:

Urząd Miejski złożył do II naboru w ramach RFIL wniosek na Zakład Przyrodo-Leczniczy – mam oficjalną informację. Dziwi mnie tylko fakt że zrobiono to po raz drugi, ponieważ również do I naboru złożono bezskutecznie taki sam (podobny) wniosek. Składanie takich samych wniosków, do tego samego funduszu, w bardzo krótkim czasie wydaje mi się pozbawione sensu.
Niestety radni nie mają wpływu na tego typu decyzje, nikt z nami nie konsultuje na co składane są wnioski o dofinasowanie, nawet z komisją ds. budżetu. Również bieżące wydawanie pieniędzy gminnych w 95% jest poza kontrolą radnych. Decyzje podejmuje organ wykonawczy gminy, czyli burmistrz.

Przypomnijmy, że przy pierwszym rozdaniu o środki z tego funduszu skutecznie aplikowały dwa samorządy – Starostwo Gołdapskie i gmina Dubeninki.

Rozstrzygnięto II etap Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Aż 5 projektów powiatu gołdapskiego otrzyma finansowanie

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “84 074 790,90 zł dla woj. warmińsko-mazurskiego w ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

 1. Obserwator

  Mamy wykształconego burmistrza za nasze podatki, jakąż to kończył szkołę, że nie potrafi sklecić prościutkiego wniosku i to po raz drugi? Jakąż mamy radę, która nie potrafi rozliczyć swojego burmistrza? Mamy aferalny dom zdrojowy! No i gitara! Pozdrawiam wyborców i wybrańców.

 2. Shame on you!

  Panie Tomaszu Luto,

  serdecznie gratulujemy skuteczności. Taki fachowiec jak pan to skarb. Niech pan zrobi piękny wykres i pokaże jak wypada pańska skuteczność w porównaniu do starostwa?

  Odejdź szkodniku i przeproś. Po tobie Gołdap zostanie bankrutem i kupą błota.

 3. To nie wstyd, to klęska Burmistrza i jego podwładnych. A gdzie Pani Senator Kopiczko, która wychwalała wspaniałego Tomasza Rafała przy każdej okazji ?
  Mam nadzieję ,że już Pani nie wejdzie do Senatu, a Pani ulubieniec zniknie z życia publicznego.
  Andrzej Tobolski

  1. My, ludzie.

   mam nadzieję, że pan odpowie ile pozyskuje pan środków publicznych w kontekście swojej jakże niedochodowej działalności.

 4. Frustrat

  Do czego nam Gołdapianom jest potrzebna ta Rada Miejska i jej przewodniczący, skoro ci „wyśmienici” radni, „kwiat” gołdapskiej społeczności – nic nie mogą! Ludzie (radni), może „pierd….ijcie” to wszytko i… – jedźcie w Bieszczady?

 5. Wku...wiona

  Jakoś tak było przed erą Luto, ze gmina Gołdap była w czołówce rankingów wykorzystania środków zewnętrznych na mieszkańca, nie tylko w województwie (zwykle pierwsze miejsce w województwie) ale również w kraju (zwykle w pierwszej dziesiątce)
  Tylko Miros był znany i szanowany. I dbał o gminę.
  Rado miejska. Czas się obudzić. Chyba, ze chcecie przespać resztę kadencji i mieć święty spokój. Tylko po co braliście mandaty.

 6. Sąsiad pani S.

  9 maja trzeba uzupełnić Radę Miejską co najmniej o jednego radnego. Szkoda, że nie o dwóch, bo mandat pani Sadowskiej jest po prostu od początku martwy. Tym nowym radnym powinien być pan Marek Miros.

 7. sio

  Pan M.M. to nie wieloletni samorządowiec…, to jeden z lepszych komików!