Rozstrzygnięto II etap Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Aż 5 projektów powiatu gołdapskiego otrzyma finansowanie

Warto rzucić okiem na tabelę beneficjentów z województwa warmińsko-mazurskiego drugiego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zaakceptowano 91 projektów z naszego regionu, w tym 5 powiatu gołdapskiego i 1 gminy Dubeninki. Bań Mazurskich i gminy Gołdap nie ma na tej liście. Lista w załączniku pdf.

 

 

RFIL_warmińsko-mazurskie

Projekty powiatu gołdapskiego:

– budowa miejsc parkingowych przy szpitalu;
– modernizacja budynków oświatowych Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi;
budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z modernizacją sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi;
budowa sali dydaktyczno-szkoleniowej przy ZPEW w Gołdapi;
– dobudowa windy zewnętrznej dla niepełnosprawnych przy budynku ZPEW.
Projekt gminy Dubeninki przewiduje budowę biologicznych oczyszczalni ścieków.

Aktualności

Powiązane artykuły

16 komentarzy do “Rozstrzygnięto II etap Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Aż 5 projektów powiatu gołdapskiego otrzyma finansowanie

 1. Referendum!

  Panie burmistrzu Tomaszu Luto – szczere gratulacje. Cóż za skuteczność, profesjonalizm! Tyle wniosków przeszło a gminy Gołdap nic!

  A Wam drodzy wyborcy Tomasza Luto współczuję – bo to Wasza wina. Tylko jak to tłumaczycie swoim dzieciom, wnukom, przyjaciołom, że wybraliście człowieka porażkę na swojego przewodnika?

  Ocena: 5.00/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 2. Malkontent

  Bo „program Wiata” to inny fundusz .U nasz dużo dobra, prze to widać po CIT.

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 3. Paweł

  Brawo dla pana Dyrektora Piotra Bartoszuka, który wydaje się być pomysłodawcą i głównym „sprawcą” wniosku ” modernizacja budynków oświatowych Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi”. To bardzo dobry pomysł i świetna robota, panie dyrektorze. Pozostałe cztery też zasługują na aplauz. Szkoda, że Gmina nic nie dostaje. Kto zawinił? I ciekawe czy w ogóle składano jakieś wniosku przez Urząd?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mariola

   Stało się bardzo dobrze, że to nauczyciel Piotr Bartoszuk został dyrektorem Szkoły Zawodowej po pani Równej. Szkoła nabiera dziś dobrego wyglądu a jak widać lepsze czasy jeszcze przed nią. Pan Bartoszuk dobrze sprawuje swoją funkcję. Oczywiście pani Równej nie zarzucam nic złego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Lekcja gospodarności

  Tomasz Luto wnioskował o ile pieniędzy? Ile projektów złożyła gmina Gołdap? Taka porażka i wstyd nigdy nie były udziałem gminy. Byliśmy dzięki Markowi Mirosowi zawsze w czołówce województwa i kraju. A teraz? Wstyd i marazm. Nikt za nami nie lobbuje, wszyscy się wstydzą pokazać z burmistrzem lub są przez niego obrażeni.
  Tak wygląda skuteczność obecnego burmistrza – 0 zł dotacji i pomocy. A taka okazja nie powtórzy się szybko aby finansować inwestycje w 100% ze środków zewnętrznych jak to ma miejsce teraz i chwała powiatowi i wójtowi Dubeninek, że się postarali. Ze środków UE też są niezwykle korzystne inwestycje bo można sfinansować aż 85% wartości inwestycji. Oczywiście nie w gminie Gołdap, bo pan Luto tak przygotował inwestycję ZPL, że jak dostaniemy na to 60% ze środków UE to i tak będzie cud.
  Więc mamy obraz skuteczności i fachowości tego geniusza w naszej gminie. Czas dać mu tobołek na plecy, kilka razów dla pamięci i wygnać w świat po odsiedzeniu dużego wyroku.

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 5. KTOŚ

  Gołdapianie -mamy wyraźny obraz NIEKOMPETENCJI burmistrza i urzędników.Kolejny raz otrzymujemy informację o tym, że naszą gminą zarządza osoba, która nie potrafi zadbać o interesy gminy oraz zatrudnia w gminie osoby, które nie potrafią pisać i składać wnioski o dotacje unijne.Kolejny rok na minusie!Czas na zakończenie destrukcji naszej gminy.6 lat „rządów” wystarczy!W Gołdapi czas na zmianę włodarza i rady, która dalej śpi!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Gołdapianka

  Gratulacje Burmistrzu Gołdapi i Wójcie Bań Mazurskich. No rzeczywiście ilość inwestycji w naszych gminach powala na kolana. Ale przecież gdy trzeba było podwyższyć podatek od nieruchomości to grzmiał Burmistrz że to konieczność ze względu na inwestycje. Szkoda że tylko jeden radny przejrzał naszego Burmistrza i był przeciw. No ale przecież to KŁAMCA …

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 7. Zostaję w UE

  Pod apelem samorządów do Unii Europejskiej, oto aby środki unijne trafiały bezpośrednio do polskich samorządów w przypadku veta unijnego budżetu przez polski rząd Pis, gdzie podpisało się kilkaset polskich samorządowców, podpisu Tomasza Luto i Gminy Gołdap – niestety – nie widać. Jak ekipa Tomasza Luto nie umie skutecznie przygotować i składać wniosków o dofinansowanie inwestycji gminnych, to po co jej (nam) podpisywać się pod apelem do Przewodniczącej Komisji Europejskiej. Apel i lista podpisanych pod nim samorządów w załączeniu. https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/photos/pcb.10158477549786091/10158477548866091

  Ocena: 1.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  1. Ja

   Nie pisz głupot. Fundusz rządowy nie ma nic wspólnego z funduszami europejskimi. Jakieś tęsknoty sługusa „jewropejskiego”. Jedź na zmywak!

   Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
   Please wait...
 8. Andrzej

  To jest dramatyczna informacja dla nas gołdapian, ,a na dodatek zatrzymana od 7 miesięcy największa ( 30 000 000 słownie trzydzieści milionów zł ) gminna inwestycja Zakład Przyrodoleczniczy przez ogrom błędów i nieprawidłowości Burmistrza i jego urzędników. Na to wszystko dostał Pan Burmistrz Luto przyzwolenie prawie od wszystkich radnych z Przewodniczącym Hołdyńskim na czele. Wiem ,że referendum jest konieczne , ale czy wykonalne ? Z moich informacji wynika ,że potrzeba ok .1500 podpisów z adresem i peselem ,a w czasach ograniczeń może się to okazać niewykonalne. Jestem również sceptyczny ponieważ wielu z was nie krytykuje Burmistrza pod swoim nazwiskiem ,tylko anonimowo. Wstańcie z kolan , to złożę wniosek o referendum !
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 3.67/5. z 3 głosów.
  Please wait...
  1. J

   Panie Andrzeju, może trzeba podać jakiś adres mailowy gdzie każdy kto zechce podpisać albo i pomóc w zbieraniu podpisów mógłby zaproponować własnym nazwiskiem swoją pomoc.

   Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
   Please wait...
 9. Kontroler biletów

  Ale do Brukseli nie za swoje to jeździć umi…
  Ale po co, skoro i tak efekt zerowy (0).
  http://www.goldap.pl/pl/229/25637/wizyta-w-brukseli.html
  https://goldap.org.pl/2019/03/o-mozliwosciach-finansowania-z-ue-podczas-dwudniowej-wizyty-naszych-samorzadowcow-w-brukseli/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Andrzej

  Warunki ewentualnego referendum są następujące : Zgłoszenie formalne grupy inicjatywnej, zebranie ponad 1500 podpisów z nazwiskiem, adresem i peselem w ciągu 60 dni. Żeby referendum było skuteczne musi w nim wziąć udział 3/5 uprawnionych do głosowania w Gminie Gołdap, czyli ponad 9000 wyborców. To bardzo trudne do wykonania, ale w przypadku woli mieszkańców oświadczam ,że jestem gotów takie wyzwanie podjąć. Andrzej Tobolski
  a.tobolski@wp.pl

  Ocena: 3.00/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 11. Jurysta

  Panie Andrzeju
  Aby referendum było ważne musi wziąć w nim udział 3/5 z liczby głosujących w dniu wyboru burmistrza, a nie liczby uprawnionych. To mniej więcej o 50% obniża próg referendalny. To by dawało mniej wiece j4500 uczestników

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Raczej 5200. Matematyka się kłania.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Jeżeli frekwencja w wyborach była ok. 50%, to 4500 jest właściwą liczbą.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...