Gołdap gospodarzem Garmin Swimrun Series 2021!

Trwająca pandemia koronawirusa pokrzyżowała zeszłoroczne plany organizacji zawodów swimrunowych w Stężycy na Kaszubach. Zaplanowana na 2020 rok trzecia edycja imprezy w tej miejscowości została odwołana. W nadchodzącym sezonie powrócimy do tradycji swimrunowych zmagań w całkiem nowej lokalizacji!

 

 

 

Gospodarzem Garmin Swimrun Series będzie malownicza Gołdap. Wyścig odbędzie się w sobotę 24 lipca, dzień przed zmaganiami triathlonowymi w ramach Garmin Iron Triathlon Gołdap. Zapisy ruszą w środę – 24 marca o godz. 12:00.

Wywodzący się ze Skandynawii swimrun szturmem wdarł się do Polski, a w kalendarzu zaczęły się pojawiać kolejne imprezy. Mimo, iż jest to dyscyplina z kilkunastoletnią historią, to cały czas robi zawrotną karierę na Startym Kontynencie. W nadchodzącym sezonie Mazury staną się areną zmagań śmiałków, którzy podejmą swimrunowe wyzwanie.

Udział w zawodach swimrun to spore wyzwanie, które polega na pokonaniu określonego dystansu naprzemiennie biegnąc i płynąc zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie.

Podczas Garmin Swimrun Series Gołdap 2021 będzie można wystartować na jednym z trzech dystansów: ok. 25 km (tylko zespołowo), ok. 10 km indywidualnie i ok. 5 km indywidualnie. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowych teamach (damskich, męskich lub mieszanych), w których członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów. Ustalona odległość między zawodnikami to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również dodatkowe utrudnienie. Dystanse 10 km oraz 5 km będzie można pokonać jedynie indywidualnie. Kolejną ważną zasadą zawodów swimrunowych jest konieczność dotarcia do mety w wyposażeniu, w którym zawodnicy przekroczą linię startu. Dlatego należy przygotować się na bieg w czepku, okularkach, łapkach, pulboyem czy też w butach.

Miasteczko zawodów będzie mieścić się w okolicy Mazurskich Tężni Solankowych oraz Pijalni Wód w Gołdapi. Meta zawodów zlokalizowana będzie pomiędzy tężniami. Impreza odbędzie się na dystansach ok. 5 km (SOLO), ok. 10 km (SOLO) oraz ok 25 km (w formule TEAM). Dwie krótsze trasy prowadzić będą przez okolice Mazurskich Tężni Solankowych, Jezioro Gołdap, fragment Puszczy Rominckiej oraz potoku Jarka. Najdłuższy dystans ścieżkami Puszczy Rominckiej poprowadzi zawodników na wschód w kierunku miejscowości Galwiecie i Pluszkiejmy. Po drodze zawodnicy pokonają kilka jezior oraz bardzo malownicze etapy biegowe, które prowadzić będą po mocno pagórkowatym terenie.

– Trasy Garmin Swimrun Series Gołdap 2021 zostały przygotowane w myśl zasady przyświecającym wszystkim zawodom organizowanym w tej formule, czyli im trudniej tym lepiej. Zawodnicy, którzy wezmą udział w rywalizacji, pokonywać będą malownicze, często niedostępne w normalnych warunkach zakątki Puszczy Rominckiej – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

Zapisy na Garmin Swimrun Series ruszą w środę 24 marca 2021 r. o godz. 12:00 na stronie internetowej: www.swimrunseries.pl. Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.swimrunseries.pl

 

Powiązane artykuły