A może korespondencyjny „Bieg Jaćwingów”?

Do redakcji zadzwonił i internauta z pomysłem na zrealizowanie tegorocznego narciarskiego „Biegu Jaćwingów” mimo zakazu organizowania imprez grupowych. Wiele bowiem wskazuje na to, że tradycyjny bieg się nie odbędzie. Natomiast trasy w Lesie Kmiecie są przez OSiR przygotowane.

 

 

Propozycja internauty polega na tym, by zawodnicy (chętni) organizowali sobie indywidualne przejazdy, wykorzystując przy tym mobilne aplikacje, które będą organizatora informowały o wyniku. Podobno nawet z możliwością uwzględnienia temperatury, czyli określenia przyczepności.

Zatem „korespondencyjny” i w jakimś sensie wirtualny „Bieg Jaćwingów”?

Powiązane artykuły

14 komentarzy do “A może korespondencyjny „Bieg Jaćwingów”?

 1. Obserwator

  Pomysł fajny. Tylko czy OSiR będzie mógł się tym pomysłem zainteresować z powodu obostrzeń? Pozdrawiam narciarzy biegaczy!

 2. Fin

  Warunki narciarskie wyśmienite.Jedna z niewielu okazji żeby taki bieg zorganizować.

 3. Jaćwing

  Był czas w Gołdapi łaskawy dla sportu i sportowców ale potem przyszedł Luto ze swoją „elitą”. W tamtym czasie nie trzeba było prosić o zawody, martwić się o stan tras narciarskich, czekać aż łaskawie ktoś znajdzie czas na zajęcie się sportem.
  A teraz mamy obraz nędzy i rozpaczy. Sam wtedy narzekałem a teraz widzę jaki głupi byłem. Eh, to już pogrzeb sportu w Gołdapi.

 4. Anonim

  Zastanawiające jest to,że my, Gołdapianie nadal dajemy przyzwolenie na to ,ze „placówkami sportu i kultury „zarządzają osoby nie mające podstawowej wiedzy w tej dziedzinie.Na przykład – Dyrektor OSiR nie zna się na sporcie , nie uprawia żadnej dyscypliny sportu(nawet amatorsko)a jego sposób wypowiadania się i wiedzy to pozostawię…bez komentarza. Sami Państwo oceńcie.

 5. Obserwator

  Pomysł z korespondencyjnym BJ jest fajny1 Zastanawiający jest brak odzewu ze strony OSiR. Przyczyną jest brak chęci działania , brak umiejętności czy pandemia błogiej bezczynności? Drugim problemem są nasze cudowne trasy biegowe. Aura super’ jest śnieg! Panowie weżcie się do roboty i przygotujcie godziwie trasy. Jeżeli przyczyną tego stanu rzeczy jest problem finansowy czyli brak kasy na paliwo do skutera, to postawcie puszkę przy trasach a my biegacze i sympatycy nart biegowych zrzucimy się na bańkę paliwa. Niech żyje pandemia!

 6. Narciarz

  Stan sportu w Gołdapi na dzień 30.01.2021 r.

  Trasy do narciarstwa biegowego w Gołdapi:

  1) na Promenadzie Zdrojowej słabo utrzymane, skuter przejeżdża raz na jakiś czas; brak oznaczeń i ostrzeżeń wskutek czego piesi nieświadomie niszczą i rozdeptują je.

  2) w Lesie Kumiecie pętla 5 km nieprzejezdna; powalone drzewa, skuter był tydzień temu po pierwszych opadach śniegu; pętla 1,5 km w słabym stanie, dużo nieubitego, kopnego śniegu, brak śladu do klasyka, dużo trocin, liści, gałęzi. Jak to przymarznie będzie tragedia a teraz tylko dla wprawionych narciarzy bo początkujący mogą zrobić sobie krzywdę.

  3) brak jakichkolwiek zawodów i zachęty do uprawiania biegów narciarskich np. w formie wirtualnych i korespondencyjnych zawodów.

  4) wypożyczalnia sprzętu narciarskiego nieczynna, bo po co?

  5) samopoczucie Tomasza Luto, dyrektora OSiR, Kobry, Kowalczyka rewelacyjne; wypłata i tak wpadnie a koronawirus jest doskonałą wymówką.

  Czy pamiętacie te czasy kiedy pretensje dotyczyły tego, że za dużo się dzieje? Marek wracaj!!!!!!!!!!!!!!

 7. Narciarz 2

  Przykre jest to co piszecie. Sam jeżdżę na nartach i widzę, że trasy są przygotowane w sposób właściwy. Nagonka ?? Czy złośliwości o to jest pytanie

  1. Tu się zgadzam. Trasy ok…

  2. Anonim

   To zapraszamy na trasę 5 km w lesie. Tylko weź swoje najlepsze narty. Chętny?

   Zobaczymy czy jest ok i czy da się przejechać!

 8. Gołdapianka

  Nie będę komentować w jakim stanie są trasy bo nie wiem. Ale co z tych tras jak wypożyczalnia nart jest zamknięta

 9. Pellegrino

  Trasy ostatnio faktycznie nie są w najlepszym stanie. Ale warto dowiedzieć się dlaczego? Niestety zepsuł się skuter. I zarzuty do OSiRu o niedbanie o trasy są niesprawiedliwe. Bardziej drażniące jest deptanie tych tras przez spacerowiczów. A pomysł z wirtualnym biegiem Jaćwingów niestety fajny nie jest. Wirtualność staje się powoli naszą rzeczywistością, a tak być nie powinno, bo nie ma ku temu żadnych powodów. Trzeba walczyć o powrót do normalności, bo coś za łatwo zaakceptowaliśmy to co się teraz wyprawia. A skutkiem tego jest np.zamknięta wypożyczalnia.

  1. Bolshunov

   Frederico Pellegrino,
   OSiR ma 2 skutery ale żadnego sprawnego. Takie zarządzanie mamy w tej firmie! Wyobrażasz sobie, że nie masz odśnieżonej ulicy, chodnika dlatego, że zepsuł się jeden samochód? Tak dbamy w OSiRze o cały sprzęt: na ostatnią chwilę, jest czas, po co się spieszyć.
   Rządy fachowców a na ich czele Luto i Kowalczuk. Przyzwyczajajcie się, że nie będzie wkrótce niczego.

   1. Frederico

    Tak Aleksandr, masz trochę racji, bo co roku przed sezonem coś jest zepsute, ale z tymi dwoma skuterami to bym nie przesadzał, bo 50- letni Buran już raczej nie da rady. A ze maja cienki sprzęt to chyba nie ich wina. A ze nie będzie niczego, jak mawiał klasyk, to raczej wina covidozy i jej zwolenników. Jeszcze raz, powinniśmy normalnie żyć i rywalizować w normalnych zawodach, a nie bać się jakiejś pseudo pandemii.

 10. Obserwator

  SZanowny Federico: Tak masz rację: najlepsza jest normalna realizacja. Jest decyzja władz i należy ją szanować, rywalizacja zdalna daje jakąś namiastkę normalności. Jeżeli chodzi o sprzęt, to kto ma oto zabiegać jak nie OSiR.