Zakład przyrodoleczniczy. Inspektor nadzoru odnosi się do wypowiedzi pani wiceburmistrz

Marian Mioduszewski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej gołdapskiej Rady Miejskiej, otrzymał właśnie pismo od inspektora nadzoru Marka Gierasimiuka. Inspektor odnosi się do wypowiedzi wiceburmistrz Joanny Łabanowskiej, z ostatniej sesji Rady Miejskiej. Wypowiedź dotyczyła m.in. terminu wznowienia prac nad budową zakładu przyrodoleczniczego.

 

 

Oczywiście chętnie opublikujemy odpowiedź zainteresowanych.

Link do transmisji ostatniej sesji:

https://esesja.tv/transmisja/12797/rada-miejska-w-goldapi-sesja-nr-xxxii-w-dniu-26-stycznia-2021-r.htm

Niżej pisma:

 

 

CamScanner 01-28-2021 11.51

 

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły

39 komentarzy do “Zakład przyrodoleczniczy. Inspektor nadzoru odnosi się do wypowiedzi pani wiceburmistrz

 1. Jeden z komentarzy nie został zamieszczony – proszę nie używać aluzji do życia prywatnego i przezwisk. Krytyka, owszem, dopuszczalna, ale merytoryczna…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anonim

  Czekam na komentarze wyborców Lutego- przejrzeliście już na oczy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. KTOŚ

  Gołdapianie! jak jeszcze długo pozwolimy na takie traktowanie nas- podatników i mieszkańców przez burmistrza i jego vice- mieszkankę Olecka ? To kpina z nas! To dzięki NAM ONI MAJĄ WYPŁATY! Gołdapianie- czas wystawić czerwoną kartkę dla Władzy! Oni nie potrafią zarządzać finansami Gminy. Grozi nam bankructwo!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. W związku z tym, że budowa Zakładu Przyrodoleczniczego jest wstrzymana już od 8 miesięcy
  a szanse na wznowienie prac małe ,postanowiłem wprowadzić do opinii publicznej swoją ulotkę
  pt „Skandal Stulecia w Gołdapi ” która to oparta jest na faktach.
  Ostatnia sesja w dniu 26 stycznia i wypowiedzi Pani Burmistrz spowodowały reakcję Inspektorów
  to i ja zaczynam kolportowanie swojej ulotki i zwracam się do zainteresowanych z prośbą o pomoc.
  Dzisiaj podczas komisji zadałem Burmistrzowi kilka konkretnych pytań dotyczących reaktywacji
  kolei Ełk- Gołdap. Niestety Pan Burmistrz nie raczył na zadane pytania odpowiedzieć.
  Podaję adres email dla chętnych w kolportowaniu ulotki a.tobolski@wp.pl
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Gal-anonim

  „Koń jaki jest, każdy widzi” – ciąg dalszy bezczelnych krętactw i manipulacji ekipy burmistrza. Dziwi tylko, że większości radnych to nie przeszkadza. Nie nauczyli się w tamtej kadencji, gdy zostali zmanipulowani i postanowili, że zakład przyrodo-leczniczy będzie budowany. Czemu do dziś dnia nie została załatwiona sprawa remontu drogi w Galwieciach? Co w tej sprawie robi komisja rewizyjna? Czy jakieś konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec burmistrza i jego podwładnych za aferę z zakładem przyr.-leczniczym?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mietek

   Panie Mioduszewski, przewodniczący komisji rewizyjnej, do dzieła, zrobisz ten krok i powiadomisz kogo trzeba?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Książę Machiavelli

  A może zgodnie z projektem postawić tam ambonę?
  A tak na poważnie, to ukazuje poziom wiedzy w teorii zarządzania finansami, projektami i informacją w UM Gołdap, a w szczególności przez „ dokształcane” za nasze pieniądze (m.in.10400 PLN / na osobę) kierownictwo tej jednostki samorządowej. Jak widać niewiele to dla nas daje. DO WYMIANY więc rekomenduję radnym i społeczeństwu ten stan rzeczy. Cel uświęca środki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. koob

  a na tym portalu to tylko ciągle te same osoby komentują ;-D, sposób wypowiedzi już można rozpoznać , który/która komentuje hahahahahhaha. Publikują swoją „manię” i szukają poklasku. W sumie „gwiazdy” do końca życia chcą zostać gwiazdami… a te niespełnione „gwiazdy” robią wszystko aby tą „gwiazdką” zostać 😀 -w sumie z to dobrze bo można się pośmiać a śmiech to zdrowie :-).

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. J

   Fajnie „koob”. A teraz napisz coś konkretnego. W temacie artykułu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Prywatny Folwark

  Jak to jest że bezkarnie Burmistrz Luto wraz z Zastępcą Łabanowską wprowadza celowo w błąd opinie publiczną i to bez mrugnięcia oka. Jak to jest że radni nic z tym nie robią, nie reagują, udają że nic się nie dzieje, przechodzą obok bez reakcji. Czy Luto ma licencje na kłamanie w sprawie zakładu przyrodoleczniczego i innych spraw np. o samochodzie, on przecież nic nie wiedział to pracownicy mu taki wybrali, informatyzacji przygotowanej bez informatyka. Czy Burmistrz Luto uważa społeczeństwo za niewykształcone, któremu można wciskać nieprawdziwe informacje? Za kogo Luto ma nas podatników mieszkańców gminy Gołdap? Kim jest tak naprawdę Luto ? Bo wg mnie to już nie jest Burmistrzem a prywatnym biznesmenem nie wiem czyj interes pilnuje i za kim stoi kogo wspiera i kogo popiera. Na pewno nie dobro gminy jest na pierwszym miejscu, a według mnie interes własny. Gdzie Luto lub jego ludzie, poplecznicy to kłopoty i nieprawidłowości. Wystarczy popatrzyć na zaplecze w powiecie i ludzi Lutego. Panie Luto nie umiesz, nie potrafisz, nie znasz się to nie bierz się za budowanie ZPL czy za inne inwestycje, buduj do końca kadencji te swoje wiaty i ambony, nie niszcz już tej gminy, nie zadłużaj jej. Zwolniłeś, pozbyłeś się fachowców z UM otoczyłeś się niedoświadczoną kadrą ale ładną /powiedzmy/. Totalny brak moralności, jakiejkolwiek umiaru to zmiana przepisów pod siebie i zafundowanie sobie studiów za dziesiątki tysięcy. Gdzie są radni?
  Kim tak naprawdę jest Burmistrz Tomasz Rafał Luto może mi ktoś odpowie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Świetlicowy gość

   Zapytajcie Lutę w sprawie jego pobytu w USA i dlaczego w takim pośpiechu się z tamtąd zawiną. Cdn.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Swobodny Dzordz

    15.10 z Yumy przez Wielka Wode do Goldapi…

    ech podoficerze: na co ci to bylo…?

    a moglo byc tak pieknie – na odsluzonej, wojskowej emeryturce…

    sam tego chciales, Grzegorzu Dyndalo!

    (kto nie qma, niech sobie wygoogluje;

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Gołdapiak

     ten znów na przepustce, ale widać ,że choroba postępuje….

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Swobodny Dzordz

      Te, „goldapiak”… zebym cie nie przeczolgal, w masce pegazce, pod ostrzalem, pod drutem kolczastym…

      Sz. panie „Redakcjo”: no pan wybaczy brak finezji, no ale sam pan widzi poziom retoryki;

      „poglaszcz chama, to cie kopnie; kopnij chama, to cie poglaszcze”;

      raz jeszcze – pardon…

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Swobodny

      lekarzu – lecz sie sam;

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 9. pl

  „pisarz książek, komik (nędznej treści)” oraz „stróż prawa-poza prawem”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Wojtek

  Dzisiaj na komisji luto spotkał się z radnymi, radny Tobolski skierował do niego serię pytań i nie doczekał się odpowiedzi. Luto chyba nie rozumiał pytań zadawanych przez Radnego Tobolskiego. Albo nie chciał się zbłaźnić, że jest dyletantem i pozorantem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Temida

  I co na to pismo powie Pani Burmistrz Łabanowska i Pan Burmistrz Luto ??? Prosimy o odpowiedż.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Obserwator

  Panie Andrzeju, przeczytałem Pańską ulotkę z zainteresowaniem i mam malutką prośbę: proszę ją przeredagować tak, żeby nie dostawać oczopląsu czytając tekst.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. wyborca

  jak już ktoś wcześniej napisał, komentuje tu mała grupa sfrustrowanych niedocenionych , a pewnie i takich którzy zostali zwolnieni za ,, wyniki ” w pracy, p. redaktorze, anonimy które obrażają, które coś komuś zarzucają nie powinny być publikowane, jak ktoś ma odwagę ubliżać i coś komuś zarzucać , niech się podpisze, odwagi malkontenci, bo tak jawicie sie jako ujadacze, a i pana portal robi się nie smaczny, monotematyczny. dziękuje. garstka frustratów, która ubliża demokratycznie wybranemu Burmistrzowi, niech nie myśli że jest anonimowa,….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wyborca 2

   Wyborco, nie zauważyłem aby ktoś tu komuś ubliżał, możesz podpowiedzieć gdzie zauważyłeś obraźliwe wpisy? Ja, zauważam tylko opinie naszych mieszkańców. Czy chodzi o to byśmy się nie odzywali i tolerowali poczynania tego człowieka?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Mateuszek

   Wyborco czy uważasz, że działania p.Burmistrza są słuszne w sprawie Zakładu Przyrodoleczniczego ? Czy słuszne jest mówienie czegoś innego mijającego się z prawdą i to przez p.Burmistrza? Czy jeżdżenie p.Burmistrza służbowym samochodem prywatnie też jest słuszne? Czy nieudana nieprzemyślana informatyzacja urzędu jest w porządku, wtopiona kasa ? Czy zatrudnianie po znajomości jest słuszne ? Czy fundowanie sobie podyplomówki za ponad 10 tys i dla wybranek jest w porządku do innych pracowników i wyborców? Czy studiowanie za ponad 10 tyś zł na koszt podatnika na kierunku nie związanym z działalnością urzędu jest słuszne i uczciwe? Obiecywanie że powstanie kolej nie mówiąc, że trzeba będzie zadłużyć miasto jest w porządku ? Ukrywanie faktów, nie dzielenie się informacją z radnymi nawet takimi jak p.Dzienis ? to jest w porządku? Naprawa mostu z przetargu za 30 parę tysięcy ostatecznie za ponad 70 jest w porządku ? Za przepłacone 8 milionów za ZPL gdzie można było poczekać i złożyć wniosek ponownie to jest w porządku ? Kupnem sobie do użytku wyłącznego samochodu w maksymalnej wersji za prawie 200 tyś z ubezpieczeniami itp. jest w porządku ? Za wybudowanie drogi w Galwieciach przed samymi wyborami bez przetargu tylko dla własnego sukcesu jest w porządku ? i wiele wiele więcej … to albo ja jestem upośledzony albo piszesz z Jabłońskich ze świetlicy albo jesteś w grupie studentów za 10 tyś.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Anonim

   Najśmieszniejsze, że ktoś piszący anonimowo domaga się od pozostałych ujawnienia nazwisk. Twoje wyborco chyba znam- od tego poniedziałku będzie wyjątkowo na czasie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 14. wzgRc

  jak chcesz to komentuj, tylko nie obrażaj mieszkańców , że jest to głos mieszkańców, a i tak już nie będą te wypowiedzi takie anonimowe do końca ….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Obserwator

  Do wyborcy: Racja!!!!!!! Demokratycznie wybrany!!!!!!! Ale tzw. malkontentom, kochany wyborco chodzi tylko o jakość sprawowania urzędu burmistrza i jego skutki! Gdyby burmistrz spełniał obietnice wyborcze to ludzie by mu klaskali i pisali poematy pochwalne! Wyborco!!!! co wybrałeś to masz!!!!! Może się przedstaw pod prawdziwym nazwiskiem to może załapiesz się w najbliższych wyborach do komitetu wyborczego Pana T.L.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Michał

  Pan Dominiuk to jednak strasznie odstaje od pozostałych radnych. Może z wyjątkiem pana Grendy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. wyborca

  wuborco 2, czytaj ze zrozumieniem, jeśli chcesz zgłosić nieprawidłowości, zgłoś, ale miej i zabłyśnij wiedzą jak je usunąć,naprawić, poprawić, a Ty i Tobie podobni, piszesz że wszystko żle, niedobrze, zepsute, ale jakoś mądrej rady od was nie słychać, podpisz się,żeby wiadomo było kto taki fachowiec, umów się na merytoryczną rozmowę, poradż, pomóż wypracować sukces, bo tak jesteś tylko nic nie wnoszącym ujadaczem, mątwą. ponoć już jest w Goldapi nowy Kononowicz, dobrze bądzie – jak nic nie będzie !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ktoś

   Do kogo zgłosić się z receptą i mądrą radą? Kto zechce merytorycznie rozmawiać jeśli nie jesteś panem od autobusów, panem od przedszkolanki, panem od terenowego mercedesa, no i może conajmniej dyrektorem lub prezesem? Kto Ciebie wysłucha Wyborco?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Edek z krainy kredek

   Podpisz się wyborców z imienia i nazwiska to podrzucę tobie kilka fajnych rozwiązań. Poza tym to burmistrz dostaje sowitą wypłatę i urzędnicy i to oni są od rozwiązywania problemów i posiadanie pomysłów. Za to im płacimy my podatnicy. Jeśli taki burmistrz nie ma pojęcia co robi, nie ma pomysłów i nie widzi żadnych rozwiązań to niech ustąpi miejsca innemu, madrzejszemu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Remek

   A czy to „wyborca 2” zarabia pensję na stanowisku burmistrza? Kto zarabia ten niech pracuje, myśli, rozwiązuje problemy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 18. Obserwator

  Szanowny Edku z krainy kredek: Urzędnicy wykonują polecenia i nie mają nic do powiedzenia a o ich czynnościach i wykonywaniu obowiązków służbowych decyduje burmistrz i to on jest odpowiedzialny za jakość ich pracy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. KTOŚ

  Mam 4 pytania.Czy na dzisiejsze spotkanie w Warszawie z ministrem wiadomej partii pan burmistrz z panią vice w ramach OSZCZĘDNOŚCI zabrał ze sobą do wygodnej i bezpiecznej Skody kupionej za nasze podatki panią Starostę, która także dzisiaj była u tego samego ministra na tej samej imprezie?
  Dlaczego pan burmistrz na zdjęciach pokazuje się sam lub z panią senator i nie wspomina że siedział obok pani Starosty?
  3 W jakim celu burmistrz zabrał do Warszawy swoją vice, przecież ta pani ma cienką wiedzę o kolei(czytaliśmy jej pisma), czy to była tylko wycieczka?
  4. Czy pan burmistrz zadał wcześniej pytanie Gołdapianom, czy chcemy kolej czy lepiej mieć szpital?(szpital może być miejsko-powiatowy)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Dziadek

  Jestem ciekaw z czym luto pojechał na spotkanie z ministrem, czy przedstawił jakieś propozycje lub rozwiązania?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. MJ

   Dziadek pojechał z projektem Wiat zamiast przystanków inne pomysły to tajemnica… jak ktoś coś wymyśli to powie, że mówił o tym już dawno ale nikt go nie słuchał. Tak jak ze szpitalem już 5 lat temu mówił o tym że postawi szputal z prywatnym inwestorem i co? i …

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 21. Otrzymałem niepokojące informacje, że urzędnicy Urzędu Miejskiego zaczynają stosować
  naciski, grożby i podobne formy wobec inspektorów ,żeby natychmiast umożliwić wszczęcie
  budowy Zakładu Przyrodoleczniczego. To niedopuszczalne, dlatego proszę o kontakt ze mną
  Jeżeli to się potwierdzi to natychmiast powiadomię prokuraturę w toczącym się postępowaniu jako kolejny dowód . Chociaż jest to inny paragraf KK to należy takie sprawy
  poruszać. Zwolennikom Burmistrza i jego polityki raz jeszcze przypominam, że ja również wybierałem jego na to stanowisko, ale wobec totalnej patologii, błędów, nieprawidłowości ,przekraczaniu uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego nie mogę milczeć i udawać, że tego nie widzę. Zachęcam innych do obiektywnej oceny ostatnich kilku lat.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ja

   Ja pana nie wybrałem na żadne stanowisko, a nawet nie pozwałem za pana wcześniejsze czyny, więc proszę zaprzestać zaśmiecać mi faktycznie ważne komentarze.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 22. Wojtasik

  Czy kompromitacja z budową Zakładu Przyrodoleczniczego nie pociągnie żadnych konsekwencji?
  Przecież to zakrawa na defraudację m.in. naszych pieniędzy.Dlaczego Pani v-ce burmistrz patrząc w oczy wyborcom,radnym kłamie na sesji Rady?Dlaczego do tej pory nie znamy odpowiedzi na pytania zadane przez Pana A.Tobolskiego Burmistrzowi?Co to k…a jest?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Berta

   Może gdyby przewodniczący Rady był bardziej stanowczy i wymagający to „Wojtasik” nie musiałby tu używać wulgaryzmów. Ale jest jak jest, niestety.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Myśliciel

   Ale, czy myślicie, że pani vice sama z siebie to wypowiedziała, czy może było to uzgodnione z lutem? A za wprowadzenie nieprawdy chyba są paragrafy. Panie Marianie Mioduszewski do dzieła.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...