5 pomysłów na prezent dla fana gier komputerowych

fan gier

Prezenty, nie tylko te świąteczne to dość często problematyczne zagadnienie, zwłaszcza wtedy, gdy mamy duży wybór propozycji. Sytuacja nieco się komplikuje, kiedy bliska nam osoba jest maniakiem gier komputerowych. Niestety nadal wiele osób nie mających styczności z tym środowiskiem ma niemały problem z wyborem odpowiedniego prezentu. Chcąc nieco ułatwić to zadanie, poniżej prezentujemy 5 pomysłów na prezent dla miłośników gier komputerowych.

Popularność gier komputerowych

Granie w gry komputerowe to rodzaj rozrywki. W ten sposób swój wolny czas spędzają osoby w różnym wieku. Jak to możliwe? Wystarczy dopasować trudność gry do osobistych preferencji, aby czerpać maksimum przyjemności z wirtualnych zabaw. Jedną z zalet gier komputerowych jest fakt, że nadają się one do spędzania czasu w pojedynkę oraz w grupie przyjaciół. Na etapie produkcji nad jakością każdego tytułu pracuje grono specjalistów, które doskonale zdaje sobie sprawę z tego, o jakie elementy warto zadbać. Dzięki temu gracz może wczuć się w rolę bohatera i sprawnie nim kierować.

Prezenty dla fanów gier komputerowych – garść inspiracji

Jaki prezent dla gracza będzie strzałem w dziesiątkę? Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, należy zorientować się, jakie gry wybiera najczęściej osoba, którą chcesz obdarować oraz jakiego sprzętu korzysta. Jeśli jednak nie masz takie możliwości, postaw na uniwersalne rozwiązania, które sprawdzą się zawsze.

1. Mysz gamingowa

Mysz gamingowa różni się nieco od klasycznej myszki komputerowej. Gracze potrzebują sprzętu charakteryzującego się większą precyzją. Z tego właśnie słyną modele gamingowe, które są wyposażone w sensor laserowy. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na jego rodzaj oraz rozdzielczość DPI – im wyższa, tym lepiej. Mysz gamingowa musi być przede wszystkim wygodna, warto więc przyjrzeć się m.in. liczbie przycisków. Aktualnie myszki dla graczy wyróżniają się efektownymi zdobieniami, a część z nich jest podświetlana. Co więcej, modele gamingowe są bardzo wytrzymałe.

2. Klawiatura

Kolejnym, a w dalszej perspektywie także trafionym prezentem będzie z pewnością klawiatura gamingowa. Na rynku dostępne są zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe. Możemy wybierać również spośród sprzętów membranowych i mechanicznych. Jeśli chodzi o klawiaturę, to wskazane są wysokiej jakości przełączniki, które gwarantują odpowiednią wytrzymałość i szybki czas reakcji. Klawiatura gamingowa dość często ma również wbudowane podświetlenie.

3. Podkładka pod myszkę

Z pewnością wiele osób niezwiązanych z grami komputerowymi zastanawia się, czy podkładka pod mysz to dobry prezent. Okazuje się, że jak najbardziej. Każdy fan internetowych rozgrywek z miłą chęcią przygarnie odpowiednio wyprofilowaną podkładkę, która zagwarantuje mu największą precyzję podczas grania. Warto dodać, że w przypadku podkładek liczy się także wielkość konkretnego modelu, dlatego warto inwestować w modele, które mają co najmniej 20 centymetrów szerokości i wysokości.

4. Dysk SSD

Z dysku będzie zadowolony każdy gracz, który przechowuje swoje gry na komputerze. Zawsze jest to dodatkowa przestrzeń na nowe tytuły. Wysokiej jakości dysk przyspiesza uruchamianie gier. W sklepach komputerowych można znaleźć produkty różniące się między sobą przede wszystkim pojemnością. Fanowi gier komputerowych powinien wystarczyć nośnik o pojemności 240 GB.

5. Słuchawki gamingowe

Każdy fan gier komputerowych z pewnością doceni słuchawki gamingowe. Te wyjątkowe modele gwarantują wyraźny dźwięk podczas grania. Warto wybrać model z wbudowanym mikrofonem, który umożliwi kontakt z innymi graczami. Słuchawki dla gracza powinny posiadać duże muszle i być miękko zakończone.


Porady

Powiązane artykuły