III kwartał 2020 roku w kontekście ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC to produkt, którego wykupienie nie ominie żadnego właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Jak ceny kształtowały się w III kwartale 2020 i czego można spodziewać się w końcówce tego roku? Wszystkie informacje znajdziesz w tym tekście.

 

Kupuj przez Internet

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że wszelkiego rodzaju stacjonarne zakupy odeszły trochę na bok. Trend kupowania niemal wszystkiego online, według wszelkich przewidywań, powinien się utrzymać, a to oznacza, że niedługo ciężko będzie znaleźć stacjonarne biuro ubezpieczeniowe. Dowiedz się więcej o zakupie polisy OC w Internecie. Sprawdź w tym wpisie: https://wspolczesna.pl/3-mity-o-kupowaniu-oc-przez-internet/ar/12220217

 

Gdzie OC kosztowało najmniej?

W tej kategorii bezsprzecznie od wielu lat wygrywa województwo podkarpackie. Średnia cena ubezpieczenia OC w tamtym regionie wynosiła w III kwartale zaledwie 554 zł. Z kolei najwięcej za ubezpieczenie musieli zapłacić mieszkańcy województwa pomorskiego, bo aż 771 zł.

 

W jakich miastach OC było najdroższe, a w jakich najtańsze?

Jeśli chodzi o najniższą składkę OC, to mogli cieszyć się z niej kierowcy z Opola. Płacili jedynie 615 zł. Powodów do radości nie mieli za to mieszkańcy Wrocławia. Według zebranych danych średni koszt OC wynosił tam 923 zł. Sprawdź, jak region pomaga przedsiębiorcom w czasach pandemii.

 

A co z wiekiem kierowców?

W tej kwestii trend jest taki sam od wielu lat – mniej za ubezpieczenia płacą starsi kierowcy, a więcej młodzi i niedoświadczeni. W III kwartale najniższe składki czekały na osoby powyżej 62 roku życia – 555 zł. Z kolei kierowcy w wieku 19 lat nie byli tak zadowoleni, bo ubezpieczyciele chcieli od nich aż 2215 zł.

 

Marka i model

Tutaj też nie powinno być niespodzianek. Najwięcej zapłacili właściciele BMW – 853 zł, a najmniej ci, którzy poruszają się pojazdami Toyota – 612 zł. Warto tutaj wspomnieć, że każdy ubezpieczyciel prowadzi statystyki, na podstawie których jest wyłaniana najmniej i najbardziej ryzykowna marka samochodowa. BMW od lat przoduje w tego typu rankingach.

 

Uporządkowane życie prywatne w cenie

OD wielu lat ubezpieczyciele oferują lepsze prepozycje polis osobom, które wstąpiły w związek małżeński. W III kwartale tego typu klienci płacili średnio 595 zł. Kawalerowie i panny niestety musieli zapłacić 972 zł.

 

Jak zaoszczędzić na OC?

Patrząc na powyższe dane, można wysnuć kilka ważnych wniosków. Musisz też wiedzieć, że istnieje kilka metod na obniżenie kosztu ubezpieczenia OC. Jeśli stoisz przed zakupem nowej polisy, to koniecznie zajrzyj na tę stronę. W tym miejscu znajdziesz informacje, które Ci się przydadzą.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, na koszt ubezpieczenia OC wpływa kilka bardzo ważnych elementów, które są w stanie drastycznie podnieść lub obniżyć koszt polisy. Na większość z nich oczywiście nie masz wielkiego wpływu, ale istnieją też takie, które można spróbować zmienić, by obniżyć wysokość składki. Pamiętaj, że OC jest obowiązkowe i warto popracować na tym, by było nieco tańsze.


Aktualności

Powiązane artykuły