Piłka ręczna. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony

W dniach 28-29 listopada drużyna młodziczek UKS Jaćwingowie Gołdap brała udział w Andrzejkowym Turnieju Piłki Ręcznej w Giżycku. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony, wygrywając 3 z 4 spotkań.

 

W pierwszym meczu zmierzyły się z kadrą województwa podlaskiego, wygrywając 22:16. W drugim spotkaniu zwyciężyły z drużyną juniorek z Kowalewa Pomorskiego 15-11. W kolejnym meczu rywalizowały z drużyną MTS Giżycko, wzmocnioną zawodniczkami z Olecka oraz Rozog. Mecz był bardzo zacięty, jednak niewykorzystane sytuacje i kilka błędów spowodowały, że musiały uznać wyższość drużyny przeciwnej, ulegając 13-15.

W ostatnim spotkaniu turnieju nasze młodziczki zmierzyły się ze znacznie starszą i bardziej doświadczoną drużyną MTS Giżycko II. Mecz był naprawdę emocjonujący, po 40 minutach zakończył się remisem (14-14), a o zwycięstwie naszej drużyny zdecydowały ostatecznie rzuty karne (3-1).

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Marta Wieczorczuk, a do najlepszej „7” turnieju wybrane zostały Dominika Żukowska i Klaudia Jaźwińska.

Dziewczęta wykonały podczas turnieju kawał dobrej roboty, ciężkie treningi przynoszą oczekiwane efekty, a trenerzy są bardzo zadowoleni z gry dziewczyn.

Za tydzień w sobotę podejmujemy u siebie drużynę z Ostródy w ramach Warmińsko-Mazurskiej Ligii Młodziczek.

Wyjazd współfinansowany z środków gminy Gołdap orazw ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2020.

 

Wyniki

Gołdap – Kadra Województwa Podlaskiego 22-16;

Gołdap – Kowalewo Pomorskie 15-11;

Gołdap – MTS Giżycko 13-15;

Gołdap – MTS Giżycko ll 14-14 (3:1 w karnych).

 

Powiązane artykuły