UKS Czwórka Giżycko zwycięzcą X Jubileuszowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Zarządu Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi

Pierwsza wygrana piłka, pierwszy wygrany set, pierwszy wygrany mecz, ale również zdobywanie doświadczenia i obserwacja tych najlepszych. Od dziesięciu lat taki był cel corocznych turniejów piłki siatkowej dziewcząt organizowanych przez UKS Jantar Gołdap.

Dzięki doskonałej współpracy z Fundacją Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi klub zorganizował w sobotę 26 września X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Zarządu FWPR. Nie zawiodły zaproszone drużyny z regionu. UKS Green Volley Ełk, UKS Czwórka Giżycko, LUKS Wilczek Wilkowo to te z dużym doświadczeniem. Dziewczęta z GLKS Barciany zdobywają pierwsze szlify na boiskach siatkarskich w województwie. Gospodarz turnieju UKS Jantar Gołdap wystawił dwie drużyny. Starszy zespół, który w tym sezonie kończy swoją karierę w klubie i zespół młodych adeptek siatkówki, które rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportu.

W początkowej fazie turnieju rozegrano sześć meczów w dwóch grupach. W grupie A najlepszym zespołem okazał się zespół z Giżycka wygrywając wszystkie swoje mecze nie tracąc seta. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna UKS Jantar I a na trzecim UKS Jantar II. Grupę B zdominował UKS Green Volley z Ełku. W tej grupie drugie miejsce zajął LUKS Wilczek Wilkowo, a trzecie GLKS Jurand Barciany.

Następnie rozegrano półfinały i mecz o miejsce piąte. W półfinałach zespół z Giżycka pokonał drużynę z Wilkowa 2:0 a UKS Jantar uległ zespołowi z Ełku 1:2. Pasjonujący mecz rozegrany został o miejsce piąte pomiędzy UKS Jantar II i GLKS z Barcian. Po wyrównanej walce i tiebreak’u Jantarki uległy dziewczętom z Barcian 1:2.

I na koniec rozegrano finały, czyli mecze o pierwsze i trzecie miejsce. Oba te mecze były pokazem dużych umiejętności siatkarskich oraz ogromnej woli walki. Mecze te obfitowały w szereg zmian akcji i dramaturgii, a o końcowych wynikach decydował trzeci set. Ostatecznie trzecie miejsce zdobył zespół UKS Jantar Gołdap II pokonując LUKS Wilczek Wilkowo 2:1. Zwycięzca turnieju UKS Czwórka Giżycko wygrał z UKS Green Volley Ełk stosunkiem 2:1.

Drużyny nagrodzone zostały pucharami i dyplomami. Rozdano również wiele nagród indywidualnych

UKS Jantar pragnie podziękować współorganizatorom turnieju:

– Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi;

– PSS Społem Gołdap (za słodkie łakocie );

–  Gołdapskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu;

– OSiR-owi Gołdap’

– Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Pawła II w Gołdapi,

– wolontariuszom z Koła Wolontariatu przy LO w Gołdapi za pomoc w obsłudze turnieju i sędziowaniu meczy.

UKS Jantar dziękuje również licznie zgromadzonym kibicom za dopingowanie naszym drużynom.

WYNIKI.

Grupa A:

UKS Czwórka Giżycko –UKS Jantar Gołdap II 2:0 (25-7,25-9);

UKS Jantar Gołdap I – UKS Jantar Gołdap II 2-0 (25-19,25-14);

UKS Jantar Gołdap I – UKS Czwórka Giżycko 0-2 (14-25,14-25).

Grupa B:

LUKS Wilczek Wilkowo – GLKS Jurand Barciany 2-0 (25-6,25-9);

UKS Green Volley Ełk – GLKS Jurand Barciany 2-0 (25-10,25-8);

UKS Green Volley Ełk – LUKS Wilczek Wilkowo 2-0 (25-17,25-5).

PÓŁFINAŁY:

UKS Czwórka Giżycko – LUKS Wilczek Wilkowo 2-0 (25-12,25-15);

UKS Jantar Gołdap I – UKS Green Volley Ełk  1-2 (25-22,9-25,12-15).

MECZ O MIEJSCE V:

UKS Jantar Gołdap II – GLKS Jurand Barciany 1-2 (17-25,25-20,14-16).

FINAŁY:

Mecz o miejsce III:

UKS Jantar Gołdap I – LUKS Wilczek Wilkowo 1-2 (25-17,24-26,16-14).

Mecz o miejsce I:

UKS Czwórka Giżycko – UKS Green Volley Ełk 2-1 (24-26,25-23,15-12).

Najlepiej broniąca:

Wiktoria Surażyńska – UKS Green Volley Ełk.

Najlepiej atakująca:

Edyta Malijonis – UKS Jantar Gołdap I.

Najmłodsza zawodniczka:

Magda Czarniecka – GLKS Jurand Barciany.