Przypominają o nakazach i sprawdzają czy wszyscy się do nich stosują – wspólne kontrole policji i Sanepidu w powiecie gołdapskim

W ostatnim czasie gołdapscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzali czy mieszkańcy powiatu oraz turyści zachowują zasady bezpieczeństwa epidemicznego i przestrzegają wytycznych sanitarnych.

 

 

Mowa o zasłaniani ust i nosa w miejscach, gdzie brak jest możliwości zachowania dystansu, czyli m.in. w sklepach, restauracjach czy też pubach.

W ostatnim czasie policjanci z gołdapskiej komendy wspólnie z przedstawicielami służb sanitarnych przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne, które dotyczyły przestrzegania obostrzeń w związku z panującą w kraju pandemią koronawirusa.  Sprawdzane były miejsca o dużym zagęszczeniu ludzi m.in. stacje paliw, lokale gastronomiczne i sklepy.  Mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli m.in. o obowiązku zachowania dystansu społecznego i zakrywania ust i nosa.

Do tej pory przeprowadzonych zostało 44 kontroli, podczas których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.. Większość mieszkańców powiatu i przyjezdnych stosuje się do obowiązujących przepisów w zamkniętych miejscach publicznych.

 

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadkach skrajnego lekceważenia obowiązujących przepisów będą wyciągane stosowne konsekwencje. Za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów w związku z pandemią można grozi mandat karny do 500 zł lub skierowanie wniosku do sądu. Dodatkowo Sanepid może nałożyć karę w drodze decyzji administracyjnej nawet do 30 tysięcy złotych.

Red. KPP Gołdap

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły