Inni napisali. Samorządy boją się kosztów Kolei Plus

Gminy, powiaty i miasta nie popędziły po rządowe dotacje do programu Kolej Plus. Do środowego przedpołudnia złożono 30 wniosków – podaje w czwartek „Rzeczpospolita”. Czy „popędziła” Gołdap?

 

 

Tekst z onet.pl:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/program-kolej-plus-samorzady-boja-sie-kosztow/r6ymew2,79cfc278


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Inni napisali. Samorządy boją się kosztów Kolei Plus

 1. Czerkies

  Jeśli inne gminy i powiaty nie „popędziły” to znaczy, że być może dokładnie przemyślały, czy to się w perspektywie opłaca czy też nie. I pewnie doszły do wniosku, że nie. A w naszej Gołdapi, jeśli wniosku nie złożono, to może w końcu ktoś nawet po cichu, ale zaczął, myśleć.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Obywatel X

  A czy gmina złożyła jakiś wniosek, ktoś z czytających wie? Burmistrz i jego świta chyba działał w tym kierunku. Ostatecznie chyba gmina została zgłoszona, bez oficjalnej zgody rady, bo Słoma szumnie to ogłosił na FB. To kto będzie za to płacił my czy województwo. Ktoś wyda jakieś oświadczenie co do tego co się dzieje w tym temacie? Ktoś szczegółowo poinformuje społeczeństwo lokalne na ten temat?
  https://www.facebook.com/sloma.jaroslaw/photos/a.1560087654220368/2802121613350293/?type=3

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Andrzej

  Jeżeli właściciele cynkowni Iryd chcą wybudować kolej ,albo na tym zarobić to niech to zrobią za własne pieniądze,a nie za publiczne.Może się dołączyć
  również Tomasz Luto ,ale ze swoją kasą,jeżeli ją ma.
  Jestem ciekawy czy te spotkania biznesowe w Irydzie odbywały się z inicjatywy Burmistrza ,czy Irydu.Jeżeli Burmistrza to muszą być protokoły,które powinny zostać ujawnione do publicznej wiadomości.
  Dla mnie to zaczyna trochę śmierdzieć tak jak Zakład Przyrodoleczniczy, który powstaje i powstać nie może,chociaż dyrektora mamy już od kilku lat.( Marian P.) i pobiera bardzo duże wynagrodzenie.Zwracam uwagę na coroczne dofinansowanie PW i K z naszych podatków, to m.in na pensje Pana Mariana,kolego Burmistrza..
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Obserwator

  Oto jest pytanie! Jeżeli województwo to O.K. Bo z czego zapłaci nasza biedniutka i zadłużona gmina. A kolej by się przydała jak znalazł po likwidacji naszego szpitala dzięki operatywności naszego PANA STAROSTY. Pozdrawiam!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. ZM

  Radni pytają:
  http://bip.goldap.pl/files/files/Zapytanie_WA.0003.21.2020.pdf

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Obywatel Y

   Trochę późna ta inicjatywa. A dlaczego dotychczas nic nie pytano w temacie i na posiedzeniach rady? Gdzie konsultacje społeczne w tak strategicznej inwestycji? Radni do dzieła.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...