Uczestniczyli w grze terenowej – „Jesteśmy eco i dbamy o naszą planetę

Pięcioro wolontariuszy, harcerzy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”, realizuje projekt „Młodzież dzieciom” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Jedną z europejskich wartości, którą chcą  „zaszczepić” młodszym koleżankom i kolegom jest szacunek do świata przyrody i zachowania proekologiczne.

W lesie Kumiecie 2 lipca wolontariusze zorganizowali grę terenową o tematyce ekologicznej. Dwie grupy uczestników porządkowały las i wykonywały zadania wędrując wyznaczonymi w lesie trasami. Ideą gry było spojrzenie na działania człowieka i ich efekty z perspektywy zwierząt i roślin z różnorodnych ekosystemów.  Po przybyciu z leśnej gry dzieci i młodzież podsumowała wykonanie zadań.

Jak chronić naszą planetę? Co zrobić, aby nie ginęły kolejne gatunki roślin i zwierząt? Na te pytania wszyscy starali się znaleźć odpowiedź.

Przy wiatach edukacyjnych uczestnicy działania posilili się upieczonymi na ognisku kiełbaskami, a następnie zagrali w dwa ognie, czyli popularnego „zbijaka”.

Na swój projekt młodzież otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności. Wolontariuszy wspiera Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Agnieszka  Gutowska

Powiązane artykuły