Mini siatkówka. Wymarzony awans na Finał Polski młodych siatkarzy z „Trójki”

W niedzielę, 28 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu w Kętrzynie odbył się Finał Wojewódzki w Mini siatkówce chłopców im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2020.

 

 

 

W marcu rywalizacja w całej Polsce i naszym regionie została zawieszona w związku z pandemią koronawirusa. Rozgrywki wróciły w czerwcu gdzie odbył się IV Wojewódzki Turniej Eliminacyjny. Tytuły mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego zapewnili sobie liderzy klasyfikacji po czterech eliminacjach w konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich.

W kategorii „dwójek” chłopców najlepsi na Warmii i Mazurach po bardzo udanych sezonie okazali się podopieczni Łukasza Tarasiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki i Mateusz Repow. Złote medale i marzenie młodych chłopców z „trójki” o awansie zostało spełnione. W finale kętrzyńskim drugie miejsce, premiowane udziałem w turnieju krajowym wywalczył zespół KurianVolley Olsztyn. Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką) otrzymały medale, stylowe bluzy i dyplomy. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Gliwicach w dniach 20-30 sierpnia zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski.

W Gliwicach młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w ośmiu ubiegłych latach chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty. Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej i Fundacja Huberta Jerzego Wagnera.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA „DWÓJEK”:

1. SP 3 UKS „Trójka” Gołdap;

2. Kurianvolley Olsztyn 1;

3. AZS UWM Olsztyn 1;

4. MOSiR Kętrzyn 1;

5. Kurianvolley Olsztyn 2;

6. Omega Mrągowo 1;

7. AZS UWM Olsztyn 2.

 

Powiązane artykuły