Wakacje last minute. 4 propozycje kierunków

Wakacje w krajach o ciepłym klimacie to coraz popularniejsze rozwiązanie. Dzięki temu możemy wydajnie naładować baterie i odciąć się od codziennych problemów.

Co najważniejsze, na wypoczynek w zagranicznych kurortach możemy zdecydować się nie tylko latem, bo w wielu miejscach korzystne warunki panują przez cały rok. Gdzie jednak wyjechać, by cieszyć się piękną, letnią pogodą nawet w marcu lub kwietniu? Oto krótkie, subiektywne zestawienie 4 destynacji, które na pewno spełnią oczekiwania spragnionych ciepła i słońca.

  1. Teneryfa last minute – dlaczego warto pojechać?
  2. Oferta wakacji last minute. Wycieczka do Egiptu
  3. Egzotyka last minute. Urlop na Dominikanie
  4. Wakacje last minute. Wyjazd do Hiszpanii

Teneryfa last minute – dlaczego warto pojechać?

Ta hiszpańska, należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich to jeden z najpopularniejszych celów podróży wśród osób poszukujących całorocznego kierunku. Wyróżnia ją nie tylko niezwykle przyjemny klimat, ale też duże zróżnicowanie krajobrazów. Na stosunkowo niewielkim obszarze podziwiać możemy bowiem naprawdę różne widoki. Z tego względu wyspa często określana jest jako miniaturowy kontynent, a Teneryfa last minute może okazać się dobrym wyborem dla osób poszukujących przyrodniczych ciekawostek.

Oferta wakacji last minute. Wycieczka do Egiptu

Tego kierunku z całą pewnością nie trzeba polecać nikomu poszukującemu wakacji last minute. Gorący, charakterystyczny dla północnej Afryki klimat, liczne kurorty rozlokowane wzdłuż wybrzeży dwóch mórz (między innymi Hurghada, Sharm El Sheikh i Marsa Alam) oraz bogactwo zabytków pochodzących z różnych epok historycznych (przede wszystkim starożytności, chociaż też średniowiecza oraz czasów dominacji Wielkiej Brytanii) to podstawowe atuty Egiptu.

Egzotyka last minute. Urlop na Dominikanie

Oddalając się jeszcze bardziej, dolatujemy na Dominikanę. To położone w Ameryce Środkowej państwo słynie przede wszystkim z ciepłego, sprzyjającego wypoczynkowi klimatu, który cechuje cały basen Morza Karaibskiego. Tym, co ściąga tutaj największe rzesze turystów są z całą pewnością plaże o bajecznym wyglądzie i wysokiej temperaturze wody utrzymującej się przez cały rok. Niektórzy twierdzą nawet, że Dominikana dysponuje najpiękniejszymi plażami w tej części Ameryki.

Wakacje last minute. Wyjazd do Hiszpanii

Omówiliśmy już należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie – warto więc wspomnieć o kontynentalnej części tego kraju. Tym bardziej, że południowe regiony cechuje nie tylko ciepły klimat, ale też obfitość zabytków od starożytności, przez średniowiecze (które na Półwyspie Iberyjskim było czasem władania Arabów), aż po nowoczesność (tu na szczególną uwagę zasługuje secesyjna zabudowa Barcelony). Wycieczki last minute do Hiszpanii można zarezerwować na https://dreamtours.pl.


Aktualności

Powiązane artykuły