Pościg za szmuglerami

270 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości 126 tys. zł przechwycili 2 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie. Towar przewozili mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy uciekali przed Strażą Graniczną.

Na drodze krajowej nr 59 w powiecie giżyckim, kierowca fiata ducato nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać w kierunku Giżycka. Na widok ścigających go funkcjonariuszy Straży Granicznej skręcił do pobliskiego lasu. Po 30 minutach pościgu auto zostało zatrzymane.

Okazało się, że kierowcą jest 26-latek z powiatu wielickiego. Nie dość, że kierował autem bez uprawnień (trzyletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od stycznia 2020 roku), to wspólnie z 22-letnim kolegą przewozili nielegalny towar. W przestrzeni  bagażowej auta patrol SG ujawnił resztki suszu tytoniowego. Mężczyźni przed zatrzymaniem nielegalny towar wyrzucili na pobocze drogi.

9 kostek sprasowanego tytoniu o wartości 126 tys. zł zdeponowali funkcjonariusze z PSG w Węgorzewie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono prawie 12 tys. zł.

26 i 22-latek usłyszeli zarzuty przewożenia towarów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Ponadto kierowca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły