Kim będę, jak dorosnę – poznajemy zawody naszych rodziców

W minionym tygodniu Niepubliczne Przedszkole U Kubusia Puchatka realizowało zajęcia dydaktyczne pt. „Kim będę, jak dorosnę – poznajemy zawody naszych rodziców”.

Głównym celem spotkań było przybliżenie dzieciom wiadomości na temat wybranych zawodów, uświadomienie znaczenia pracy w życiu człowieka, integracja z rodzicami i opiekunami. Odwiedzili nas min. Gołdapscy funkcjonariusze Służb mundurowych: Straży Pożarnej – pan Sebastian i pan Mateusz (tata Mikołaja); Straży Granicznej – pan Michał, oraz żołnierze z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego – pan Jacek i pani Karolina.

Pan Kuba – ratownik medyczny pokazał dzieciom jak prawidłowo przeprowadzić resuscytacje na fantomie. O zawodzie sportowca opowiedział nam tata Blanki – pan Zbyszek. Słodkie spotkanie odbyło się z panią Gosią, która przybliżyła nam zawód sprzedawcy –cukiernika.

Grupa maleństw wybrała się do salonu fryzjerskiego mamy Marcela – pani Asi, gdzie miały możliwość obejrzeć z bliska pracę fryzjera. Dzięki mamie Aleksandra – pani Justynie, dzieci dowiedziały się na czym polega praca w kwiaciarni.

Grupa Tygrysków wcieliła się w zawód florysty i stworzyła swoje flower boxy. Wszystkim rodzicom i zaproszonym gościom dziękujemy za zaangażowanie , miło spędzony czas oraz upominki .

Nauczyciele z Niepublicznego Przedszkola U Kubusia Puchatka


Aktualności

Powiązane artykuły