Internet to nie tylko gry i zabawy

We wtorek w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi po raz kolejny obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Miał on na celu poznanie zasad obowiązujących w Internecie, uświadomienie dzieciom do czego on służy, jakie są zagrożenia związane z korzystaniem z komputerów, telefonów czy tabletów.

 

 

 

Podczas zajęć przedszkolaki poznały aplikację Necio.pl oraz Sieciaki.pl, które w całości przeznaczone są dla dzieci. Oglądały bajkę edukacyjną, słuchały piosenek, korzystały z tablic interaktywnych oraz tabletów.

Taka forma zajęć bardzo spodobała się dzieciom, chętnie brały one udział w zajęciach, były aktywne. Dzieci doszły do wniosku, że Internet to nie tylko gry i zabawy, ale także nauka poprzez zabawę oraz nieograniczony dostęp do wszelkich informacji.

Koordynator – Marcelina Kossakowska-Dobko

Marta Zajkowska


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Internet to nie tylko gry i zabawy

  1. Piotr

    Bardzo ważny temat wśród dzieci. Tylko czy przy okazji nie powinniśmy zwracać uwagi na prawidłową postawę ciała wśród dzieci. Trzymanie tableta na kolanach sprzyja wadom postawy, nie lepiej usadzić dzieci przy stołach? Pod rozwagę na następnych zajęciach.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...