Ślisko na drogach. Oplem zjechała do przydrożnego rowu

Opady deszczu ze śniegiem sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko. Dwie osoby trafiły do szpitala po tym, jak kierująca oplem Astrą straciła nad nim panowanie i zjechała do rowu. Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 651 w gminie Dubeninki. Powodem wypadku była śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

Do zdarzenia doszło wczoraj (06.01.20) na trasie Barcie – Linowo w gminie Dubeninki. Kilka minut po 12:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 651 na boku leży auto.

Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca oplem Astra jadąc w kierunku Dubeninek, na łuku drogi najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków straciła panowanie nad kierownicą, po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie do przydrożnego rowu. 61-letnia kobieta i 34-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Kobieta była trzeźwa. Policjanci teraz szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów.

Policjanci apelują

Okres zimowy nie sprzyja kierowcom, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano jezdnia może być oblodzona i śliska, dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Wolniej znaczy bezpieczniej. Wielu zdarzeń można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły