Konferencja Immanuel Kant – życie i twórczość

W ramach obchodów jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi 22 stycznia odbyła się konferencja –  „Immanuel Kant – życie i twórczość”. Spotkanie połączono z otwarciem wystawy – „Wielki filozof w gołdapskim garnizonie. Historia jednostki wojskowej w Gołdapi do roku 1945”.

Podczas konferencji  na sali widowiskowej Domu Kultury miało miejsce kilka prelekcji. Rozpoczął wykład prof. Krzysztofa Szatrawskiego  z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – „Filozofia Immanuela Kanta jako kamień węgielny współczesnej kultury”. Pisarz Borys Bartfeld, reprezentujący Towarzystwo Miłośników Kanta w Kaliningradzie, przedstawił wykład – „Kant jako mieszkaniec naszego regionu w XVIII wieku i dzisiaj”. Ppłk Leon Mentel  z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przedstawił referat – „Wielki filozof w gołdapskim garnizonie. Historia jednostki wojskowej w Gołdapi do roku 1945”. Natomiast dr Anna Karpienko  z Kaliningradzkiego Związku Artystów Fotografików mówiła o „Kantowskich tradycjach w ośrodku  „Brama”.

W konferencji uczestniczyli również goście z partnerskiego miasta Gusiewa

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Klub Wojskowy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przy współpracy z Domem Kultury w Gołdapi, PWiK w Gołdapi oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi.

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Konferencja Immanuel Kant – życie i twórczość

 1. ktoś

  Ciekawa konferencja. Dlaczego organizuje takie spotkania o godzinie 11 00 w dzień, dla kogo? Młodzież na feriach, ludzie w pracy.Pustki widoczne na sali -(zdjęcia tych samych twarzy)mówią za siebie. Dodać należy całkowity brak informacji na mieście.Nie wszyscy siedzą w internecie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Tiurn

  Bo w godzinach pracy jest taniej i nie trzeba po godzinach zostawać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Lucy

  Frekwencja to dramat. Kilka osób z Uniwersytetu III – go wieku, kilku dziarskich wojaków i kilku znudzonych radnych. Wiwat 450 – lecie!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Anonim

  konferencja dla swoich
  .zakonczona o 15 00. tak pracuja urzednicy
  i na to ida publiczne pieniadze.Wstyd organizatorzy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Filozf

  I następny „sukces” burmistrz Luto może „odfajkować” (obok zakupu wypas -auta) na koniec roku na liście wielkich okolcznościowych wydzrzeń. I jakie zainteresowanie „filozofią bytu” w minie naszego „wietrznego” doktoranta…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Czarek

   Nasz „doktorant” zająknął się,podczas swego głosu że „można by się zastanowić nad cyklicznymi w Gołdapi wykładami na temat filozofii” 🙂 🙂 🙂 . Już widzę te tłumy „filozofów” na imprezach.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Koth Behemoth

    @ Czarek Następny wykład cykliczny nt. filozofii będzie miał temat „Dlaczego wizja świata i kosmosu, autorstwa sierżanta Tomasza Luto, ma się nijak do podstaw filozofii niemieckiej, (która to filozofia, jak powszechnie wiadomo, opiera się na Kancie, i na Nitschem)”; chwała sierżantom!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 6. $$ Władza $$

  Nie rozumiem skąd takie narzekania, sami wybraliście obecną władzę. Burmistrz znajdzie dla was czas dopiero po południu przed wyborami, będzie jeździł po wioskach luksusową limuzyną za prawie 200 tyś, która jak obecne auto pewnie będzie non stop stało pod jego domem. Będzie wam obiecywał cuda na kiju i stawiał WIATY. A teraz to sobie weźcie urlop i idź na spotkania bo on tylko do 15 a potem heja. Ciekawe jaką jeszcze zabawkę sobie kupi za Nasze pieniądze przy takim zadłużeniu albo gdzie poleci. Panie Burmistrzu fajna jest Nowa Zelandia może tam poleci Pan załatwiać wymianę uczniów. A Wy radni jesteście dalej ślepi i głusi, siedzicie jak myszki pod miotłą a kasiorka leci więc po co pytać, po co drążyć.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Na wybory nie będziemy już czekać, bo gmina może zbankrutować przy takim burmistrzu.W Olsztynie szykują referendum, w Gołdapi też można!Gołdapianie, czas na zmianę burmistrza i rady co jest bezradna!Czas się obudzić!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Iza

  Dlaczego Pan Burmistrz ma lecieć do Nowej Zelandii. Proponuję Stany Zjednoczone . Wizy zniesione i bogaty to kraj.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Kolega

   I pod pachę powinien wziąć właśnie Pana – swego czasu, jak słychać tu i tam – kolegę wspierającego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...