Agregaty prądotwórcze – niezbędne źródło energii

Agregaty prądotwórcze zapewniają odpowiedni poziom energii elektrycznej podczas koncertów i różnych innych imprez – zarówno plenerowych, jaki i tych, które odbywają się w pomieszczeniach.

1.      Co to jest agregat prądotwórczy i skąd go wziąć?

2.      Agregat prądotwórczy wynajem na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie, muzyka i szereg innych składowych dobrej imprezy wymagają źródła prądu o odpowiedniej mocy. Agregat prądotwórczy może być zapasowym źródłem energii elektrycznej (na wypadek gdyby inne źródła zawiodły) albo głównym – na przykład wtedy, gdy nie ma możliwości podpięcia się do sieci elektrycznej (na przykład gdy impreza odbywa się gdzieś na łąkach czy polu).

Co to jest agregat prądotwórczy i skąd go wziąć?

Agregat prądotwórczy to (mówiąc w uproszczeniu) mała elektrownia. Urządzenie to generuje energię elektryczną dzięki prądnicy i silnikowi spalinowemu. Agregaty prądotwórcze wykorzystuje się nie tylko na imprezach. Mogą się okazać potrzebne także w biurach, fabrykach, zakładach pracy, halach produkcyjnych czy też domach jednorodzinnych. Agregaty wytwarzające prąd są także wykorzystywane na placach budowy oraz do zasilania różnych urządzeń, silników czy maszyn. Od tego, jakie jest przewidywane obciążenie, zależy dobór agregatów pod względem mocy. W zależności od potrzeb możemy wybrać agregat prądotwórczy 100 kW, 10 kW, 40 kW (tak określa się moc czynną generatora prądu). Dobrym pomysłem (ze względów finansowych) na to, aby zaopatrzyć się w opisane źródło energii, jest opcja: agregat prądotwórczy wynajem.

Agregat prądotwórczy wynajem na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wynajem agregatu prądotwórczego, musimy zwrócić na to, jaka jego moc będzie najodpowiedniejsza. Należy pamiętać, że podczas ciągłej pracy agregat może być obciążony w 70–80%. Pełna jego moc może być wykorzystywana tylko przez okres jednej godziny i to w odstępach 12-godzinnych. Zwracając się do firmy z prośbą o wynajem agregatu prądotwórczego, powinniśmy określić, jakie urządzenia będzie on zasilał (wtedy fachowcy pomogą nam dobrać generator o odpowiedniej mocy). Wypożyczając agregaty prądotwórcze, musimy pamiętać o tym, że do ich podłączenia i funkcjonowania potrzebne są przewody, wtyczki, gniazda i rozdzielnie elektryczne. Dobrym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy cichy, który dzięki wzmocnionej obudowie nie zakłóca imprezy odgłosami swojej pracy. Aby mieć pewność, że wynajęty agregat będzie bezpieczny w użyciu, najlepiej wynająć go od firm cieszących się renomą, takich jak eventserwis.com. W razie potrzeby możemy liczyć także na pomoc fachowców z tej firmy w okablowaniu imprezy.


Aktualności

Powiązane artykuły