Szlachetna paczka od gołdapskich policjantów

Policjanci i pracownicy cywilni gołdapskiej komendy włączyli się do tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. To ogólnopolska akcja, mająca na celu materialną i mentalną pomoc rodzinom i osobom najbardziej potrzebującym, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Zakupione przez policjantów „prezenty” trafiły do jednej z rodzin mieszkających na terenie powiatu gołdapskiego.

Ogólnopolska akcja „Szlachetna  Paczka”  to akcja świątecznej pomocy, która realizowana jest od kilkunastu lat przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jej głównym założeniem jest chęć niesienia bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. W tym przedsięwzięciu „darczyńcy” odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. Każda rodzina wskazuje co im jest potrzebne, daje listę potrzeb pilnych, mniej pilnych i upominków o których marzą.

Do tegorocznej akcji włączyli się policjanci i pracownicy cywilny gołdapskiej komendy. Funkcjonariusze z anonimowej bazy wybrali rodzinę, której postanowili pomóc. Na podstawie sporządzonej listy potrzeb za zebrane pieniądze przygotowali „szlachetną paczkę”, w której znalazły się m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, sprzęt gospodarstwa domowego i odzież. Nie zabrakło również drobnych upominków dla poszczególnych członków rodziny.

Zebrane wspólnie środki pozwoliły na zapewnienie rodzinie wszystkich ich potrzeb i tych małych i tych dużych.

W sobotę przygotowane paczki policjanci zawieźli do magazynu mieszczącego się w jednej z gołdapskich szkół, skąd później trafiły do wybranej rodziny. Liczymy, że sprawiły radość i wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych osób. Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują.

Serdecznie dziękujemy za szlachetność serca wszystkim policjantom i pracownikom, którzy wsparli akcję.

Red. KPP Gołdap

Powiązane artykuły