Za nami weekend cudów, weekend wzruszeń

Na profilu „Szlachetna Paczka Gołdap” czytamy: Za nami weekend cudów, weekend wzruszeń, morza łez i przyspieszonego bicia serca. Dzięki Szlachetnym Darczyńcom dwanaście rodzin z terenu naszego powiatu otrzymało paczki i prezenty, których łączna wartość to prawie 36 tysięcy.

Rodzin obdarowanych jest 12 i zostały one wybrane według konkretnych, przemyślanych kryteriów (spośród dwudziestu pięciu). Darczyńcy to między innymi samorządy, służby mundurowe, przedsiębiorcy i osoby prywatne. Jest ich wielu, okazali się hojni i należą im się podziękowania.

Wszystkie te rodziny znalazły darczyńców – informuje Izabela Bielska, lider Rejonu Gołdap Szlachetnej Paczki. Wybór darów też został dokładnie przemyślany – są rodziny, które straciły kogoś bliskiego i nie mają środków do życia; są osoby samotne. Część z nich potrzebuje konkretnego sprzętu do funkcjonowania, część po prostu żywności.

– W ramach Szlachetnej Paczki dajemy tylko rzeczy nowe – dodaje Paweł Iwanowski, podczas tegorocznej akcji jest liderem regionu obejmującego Gołdap, Olecko, Giżycko i Morąg.

W Gołdapi w akcji pomagało około 30 wolontariuszy. Również bezpłatnie udostępniono transport.

Gratulujemy

Powiązane artykuły