Po raz pierwszy od dłuższego czasu rozegrano w Gołdapi turniej szachowy

W sobotę, 7 grudnia, w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła w Gołdapi rozegrano, po raz pierwszy od dłuższego czasu, turniej szachowy, który zgromadził dwudziestu uczestników z pięciu szkół podstawowych Gminy Gołdap.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim – do siedmiu rund po 10 minut na zawodnika. Zwyciężył Radosław Pastuszyński przed Marcinem Mellerem i Michałem Sztabińskim (wszyscy z SP w Grabowie). Pierwsza szóstka nagrodzona została statuetkami a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Dzięki zaangażowaniu pana Leszka Wronowskiego, nauczyciela w SP w Grabowie i pana Adriana Fiszera, nauczyciela z SP w Galwieciach turniej został przeprowadzony sprawie i zgodnie z przepisami PZSzach.

Kojarzenie par odbyło się dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Konewko, wiceprezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego, który „korespondencyjnie” z pomocą programu komputerowego na bieżąco zbierał wyniki i przekazywał organizatorom ułożenie kolejnych rund. Uczestnicy turnieju oraz opiekunowie wyrazili zainteresowanie kontynuacją tego typu imprez w Gołdapi, w najbliższym czasie. Uzależnione jest to od możliwości pozyskania środków na zakup programu komputerowego do obsługi turniejów szachowych.

W najbliższą sobotę 14 grudnia odbędzie się podobny turniej, tym razem dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem turniejów jest Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi i Uczniowski Klub Sportowy Jantar Gołdap.

Turnieje realizowane są w ramach programu „ Młodzi wolni od nałogów” realizowanego ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi.

Klasyfikacja turnieju:

1. Radosław Pastuszyński – SP Grabowo, 7 pkt.;

2. Marcin Meller – SP Grabowo, 5 pkt.;

3. Michał Sztabiński – SP Grabowo, 5 pkt.;

4. Szymon Brodowski – SP Grabowo, 4,5 pkt.;

5. Piotr Zadroga – SP 3 Gołdap, 4 pkt.;

6. Gabriela Misiewicz – SP Grabowo, 4 pkt.;

7. Tomasz Swędrowski – SP Grabowo, 4pkt.;

8. Jakub Kowalewski – SP 5 Gołdap, 4 pkt.;

9. Mateusz Jurczyk – SP Galwiecie, 4 pkt.;

10. Patryk Żyżyk – SP Galwiecie, 4 pkt.;

11. Filip Sansel – SP 3 Gołdap, 3 pkt.;

12. Damian Fornalski – SP 1 Gołdap, 3pkt.;

13. Paweł Dembowski – SP 1 Gołdap, 3 pkt.;

14. Karol Kowalewski – SP 1 Gołdap, 3 pkt.;

15. Szymon Bida  – SP 3 Gołdap, 3 pkt.;

16. Julia Milewska – SP 1 Gołdap, 3 pkt.;

17. Maciej Matyszczyk – SP 3 Gołdap, 2,5 pkt.;

18. Ernest Skierś – SP 3 Gołdap, 1,5 pkt.;

19. Oliwier Racibor – SP 3 Gołdap, 1.5 pkt.

Opracował: Bogusław Jejer

Powiązane artykuły