Nowy radiowóz w gołdapskiej komendzie. Pojazd zakupiono dzięki wsparciu finansowemu lokalnego samorządu

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się uroczyste przekazanie policyjnego radiowozu. Pojazd nieoznakowany marki Hyundai trafi do policjantów wydziału kryminalnego. Zakup auta został sfinansowany dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych, jak również z budżetu Policji.

W uroczystości zorganizowanej na placu przed budynkiem gołdapskiej jednostki uczestniczyli min. Komendant wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto oraz wójt Gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś. Tradycyjnie w wydarzeniu uczestniczył kapelan gołdapskich policjantów ks. Tomasz Lalak, który odmówił modlitwę i poświęcił nowy radiowóz.

Zakup samochodu dla gołdapskiej komendy był możliwy dzięki dofinansowaniu kwotą 40 tys. złotych przez Gminę Gołdap, Starostwo Powiatowe oraz Gminę Banie Mazurskie. Pozostała część środków finansowych pochodziła z budżetu Policji.

Nowy nieoznakowany suv z silnikiem benzynowy, napędem na cztery koła oraz automatyczną skrzynią biegów będzie służył policjantom pionu kryminalnego. Wzbogacenie taboru o kolejny nowoczesny radiowóz z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu służby a także mobilności w terenie funkcjonariuszy. Ponadto pozwoli na sprawniejszą i szybszą reakcję na zaistniałe zdarzenia kryminalne na terenie powiatu gołdapskiego. W trakcie spotkania Komendanta Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz z panią starostą wręczyli komendantowi wojewódzkiemu Policji w Olsztynie namiot profilaktyczny, którego zakup był możliwy dzięki wspólnej realizacji II edycji projektu pn. „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły