OHP. Od szkolenia do zatrudnienia – YEI

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi, w dniach 16-17 września, w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, zorganizowało warsztaty z zakresu kreowania wizerunku połączone z usługą stylizacji oraz metamorfozy, skierowane do dziewięciorga uczestników w wieku 18 – 24 lat.

Zajęcia miały na celu przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy oraz zwiększenie samooceny, autoprezentacji oraz dbania o siebie.

Młodzi ludzie uświadomili sobie im, że w dzisiejszych czasach, to, w co się ubieramy i jak się kreujemy, wpływa na nasz wizerunek i ocenę kompetencji. Jak w przysłowiu: „Jak nas widzą, tak o nas piszą”.

W pierwszym dniu zajęć młodzież nabyła umiejętności w zakresie prezentowania się podczas rozmów z pracodawcą oraz w innych sytuacjach strategicznych dla własnego rozwoju zawodowego. Poznała zasady dress code’u. Nauczyła się zasad modelowania twarzy, fryzury, doboru stroju do swojej sylwetki, a dziewczęta zasad wykonywania makijażu.

Następnego dnia zajęcia zakończyły się metamorfozą każdego z uczestników. Podczas indywidualnych konsultacji wykonano zabiegi wizerunkowe – makijaż, nową fryzurę. Wspólnie ze stylistą, zostały wybrane i zakupione stroje dla każdego uczestnika.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywny na rzecz zatrudnienia ludzi młodych i realizowany jest przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi.

Sporządził:

koordynator projektu – Andrzej Gutowski


Aktualności

Powiązane artykuły