Uwaga ślisko – policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę

Opady marznącego deszczu i niska temperatura spowodowały, że na drogach naszego powiatu pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach było ślisko. Doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Wobec tego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie!

Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Również zła aura pogodowa dotarła do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg.

Przekonali się o tym dzisiaj (26 listopada) dwaj kierowcy, którzy stracili panowanie nad swoimi pojazdami. Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed 6:00 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Grabowie. Policjanci ustalili, że kierujący vw Golfem jadąc od Gołdapi w kierunku Węgorzewa nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i stracił panowanie nad autem po czym zjechał na lewe pobocze gdzie czołowo uderzył w zaparkowane auto, w którym było 5 osób. Siła uderzenia spowodowała, że samochód przesunął się i uderzył w inne zaparkowane auto. Na szczęście nikomu nic się nie stało, kierowca trzeźwy został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilka minut po 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Dubeninkach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym aucie na litewskich nr rejestracyjnych. Na miejscu funkcjonariusze zastali samochód marki Audi, który znajdował się na płocie jednej z posesji. Kierowcy nie było na miejscu. Funkcjonariusze ustalają właściciela auta i wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Red KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Uwaga ślisko – policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę

  1. Wojciech

    Fotki nijak nie pasują do opisu!!!! Ani tu nie widać żadnego płotu, ani nie widać zaparkowanych aut, na które wpadł gość . Ja tu widzę auto, które walnęło w świerk !!!! Może się mylę???? Albo mam omamy wzrokowe?????