Pięciu funkcjonariuszy dołączyło do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG

W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej dzisiaj 5 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa roty. Ślubowanie przyjął Komendant W-MOSG płk SG Robert INGLOT.

Komendant oddziału w swoim wystąpieniu skierował słowa do ślubujących: „niebawem staniecie na straży niepodległości i suwerenności Polski, a także Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że duch patriotyzmu zainspiruje Was do działania oraz wzbudzi w Was dumę z tego, że jesteście Polakami. Pamiętajcie, że historia naszej formacji wyrosła z tradycji, honoru i patriotyzmu żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Szanujmy tę kulturę i tradycję. Pamiętajmy o tych wzorcowych postawach, szukając w nich cnót godnych naśladowania. W swoich działaniach zawsze miejcie na względzie dobro obywatela i państwa polskiego”.

Już za kilka dni funkcjonariusze, którzy dzisiaj ślubowali, rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie, po którym zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.


Aktualności

Powiązane artykuły