„Dwójka” leśnikom. „Dwójka” z główną nagrodą

Od wielu lat nasza Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego współpracuje z Nadleśnictwem Gołdap i Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej.

Dzięki leśnikom mamy wiele lekcji żywej przyrody. Wspierają nas w wielu działaniach ekologicznych. Nawet włączają się w organizację Dnia Dziecka.

Bardzo doceniamy ich pracę, dlatego postanowiliśmy podziękować w sposób szczególny – zaprosić na akademię przygotowaną przez uczniów w oparciu o scenariusz ułożony przez Małgorzatę Marcinkiewicz, Barbarę Nierwińską, Małgorzatę Wojciechowska – Gutowską i Marcina Mościńskiego.

Jakże było nam dzisiaj miło, kiedy ujrzeliśmy na widowni zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli, a także rodziców. W akademii pokazaliśmy, jak ważna jest współpraca z leśnikami, jak bezmyślnie postępują ludzie i niszczą naturę. W prezentacji multimedialnej zwróciliśmy szczególną uwagę na zaśmiecanie lasów oraz wody. W piosenkach: „Cywilizacja” i „Świat bez wody” pokreśliliśmy, że każdy jest odpowiedzialny za przyrodę.

„DWÓJKA” Z GŁÓWNĄ NAGRODĄ!

W trakcie przedstawienia dotarła do nas radosna wiadomość.

Otóż przyjechała do Gołdapi koordynator programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, pani Anna Podsiadło. Przekazała wiadomość, że „Dwójka” otrzymała główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Dzień bez elektrośmieci”: 10 500 punktów z Funduszu Oświatowego do wymiany na dowolne pomoce dydaktyczne, a także kupon Sodexo o wartości 500 zł na doposażenie pracowni koordynatora wszystkich konkursowych działań, czyli p. Aliny Oleszczuk. Program został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Związku Miast Polskich.

Nasza społeczność szkolna we współpracy z pozostałymi gołdapianami przekazała 40 ton elektrośmieci! Wygraliśmy z dużymi miastami!

Niech piosenka „Niezapominajka”, którą uczniowie wykonali na zakończenie akademii, przypomina wszystkim o wielkiej odpowiedzialności człowieka za świat przyrody.


Aktualności

Powiązane artykuły