Przemycał, do Polski nie wjedzie

Funkcjonariusze KAS z Gołdapi ujawnili przemyt ponad 2 tys. paczek papierosów. To największe w bieżącym roku ujawnienie na tym przejściu granicznym.

W czwartek 13 czerwca br. około godz. 08:30 do odprawy na przejściu granicznym w Gołdapi zgłosił się obywatel Rosji kierujący samochodem osobowym marki Citroen C4 Picasso.

Pojazd został skierowany na rewizję w Budynku Kontroli Szczegółowej. Podczas czynności kontrolnych funkcjonariusze służby celno-skarbowej zwrócili uwagę na nieoryginalnie elementy znajdujące się w pojeździe. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w boczku bagażnika, w podłodze i pod fotelami znajdują się specjalne przestrzenie zamaskowane blachą, w których ukryto wyroby tytoniowe. W celu dostania się do nich należało użyć szlifierki kątowej. Łącznie w pojeździe ujawnione zostały 2053 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wobec sprawcy wszczęto sprawę karną skarbową za przestępstwo. Ze względu na ingerencje w elementy konstrukcyjne pojazdu samochód zajęto a towar zabezpieczono w magazynie depozytowym. Ponadto został skierowany wniosek do Komendanta Placówki Straży Granicznej o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Wniosek został uwzględniony i Rosjanin nie będzie miał prawa wjazdu do Polski przez najbliższe 2 lata.

Podinsp. Ryszard Chudy


Aktualności

Powiązane artykuły