Jaki oczyszczacz powietrza wybrać ? Zestawienie najlepszych modeli.

jakioczyszczaczpowietrzawybraczestawienienajlepszychmodeli

Mimo iż nasza cywilizacja rozwija się bardzo prężnie, to nie widać na horyzoncie nawet kompleksowego rozwiązania problemu z elektryczności w sposób nieszkodliwy. Miną dekady, zanim nasze samochody będą napędzane tylko czystą energią, która również produkowana będzie w czysty sposób. Mimo coraz większej ilości pasywnych domów, zanim będą one ogrzewane w pełni ekologicznie – nadejdzie czas jeszcze większego pogorszenia się jakości powietrza. Musimy się z tym liczyć i wiedzieć, jak

Oczyszczacz powietrza ranking

Właściwy oczyszczacz powietrza da się wybrać, jeśli przeanalizujemy odpowiedni ranking. Najlepszy oczyszczacz powietrza czy też nawilżacz musi być przez taki ranking ujęty. Dlatego też przeanalizowaliśmy niejeden ranking oczyszczaczy powietrza – i za rok 2019 i 2018. Co nam powiedział ten ranking oczyszczaczy powietrza?

Przede wszystkim ujmuje on najlepsze oczyszczacze powietrza, które w roku 2018 i 2019 dominowały na rynku. Ranking oczyszczaczy powietrza uwzględnia również tylko modele, które przeszły weryfikację konsumentów. Są to rozwiązania, które konsumenci sprawdzili i mogą polecić do szerokiego użytku. W takim układzie są to zdecydowanie najlepsze rozwiązania i jeśli tylko jakiś oczyszczacz powietrza został ujęty w rankingu, to jest zdecydowanie najlepszy w swojej kategorii. Każdy z nich jest warty uwagi, każdy oczywiście z innych względów. Przygotowaliśmy odpowiednie opracowanie najpopularniejszych firm oraz ich modeli. Zapraszamy do krótkiego przeglądu każdego, poniższego akapitu, gdyż każdy z nich traktuje o innej marce oczyszczaczy. Można również zapoznać się z artykułem na stronie http://naszglospoznanski.pl/dlaczego-warto-kupic-oczyszczacz-powietrza/, gdzie znajdziesz też wiele ciekawych informacji.         

Oczyszczacz powietrza Philips

Marka Philips to firma dostarczająca różnego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego. Dlatego nie powinien dziwić fakt, że oczyszczacz powietrza Philips to bardzo popularny sprzęt, a opinie o nim również są dobre. Jeśli chodzi o oczyszczacz powietrza marki Philips , to dominują dwa modele – AC3256 i AC2887. Mają one wiele wspólnego ze sobą i prezentują naprawdę wysoki poziom. AC3256 ma większy obszar oczyszczania i jest to nowszy model. Jego skuteczność również jest w tym względzie nieco większa. Równocześnie jest to droższy model Philipsa, jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza. Są to jednak w obu przypadkach sprzęty z górnej półki, dlatego każdy oczyszczacz powietrza marki Philips ma raczej pozytywne opinie i jest polecany przez użytkowników. Warto mieć to na względzie, dobierając właściwe rozwiązanie. Marka Philips i jej oczyszczacz powietrza podoła każdemu zadaniu.                  

Oczyszczacz powietrza Sharp

Sharp jest kolejną firmą, oferującą oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze powietrza marki Sharp zdominowały również dwa modele – KC-A50EUW oraz KC-A40EUW. Tutaj bardziej skupimy się na tym, co wspólnego mają te dwa oczyszczacze. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ Sharp w każdym, swoim oczyszczaczu powietrza montuje system Plasmacluster Ion. Jest to system opatentowany przez tego producenta i jest znakiem wyróżniającym oczyszczacz powietrza Sharp od konkurencji. Opinie również wzkazują, że jest to ciekawy system. Jego praca polega na jonizowaniu powietrza, poprawiając jego jakość oraz oczyszczając dodatkowo powietrze ze szkodliwych związków. Tylko oczyszczacz powietrza Sharp ma taki system, a opinie wskazują, że działa on bardzo dobrze.          

Oczyszczacz powietrza Xiaomi

Do zestawienia musiały też trafić modele chińskiego giganta. Xiaomi wyprodukował oczyszczacz powietrza, coraz szerzej wchodząc na rynek elektroniki użytkowej. Jeszcze niedawno nikt nie zainteresowałby się sprzętem Xiaomi, poza tymi, którzy lubią nowinki technologiczne. Dziś oczyszczacz powietrza Xiaomi dość dobrze trzyma się na rynku, oferując całkiem przyzwoite możliwości. Głównym przedstawicielem marki Xiaomi jest oczyszczacz powietrza mi air purifier 2. Numer 2 oznacza kolejny model, który jest znacznie doskonalszy od poprzedniego, a przy okazji mniejszy. Oczyszczacz powietrza Xiaomi to przede wszystkim niższa cena, w stosunku do modeli topowych. Ma to spore znaczenie dla osób, które kierują się tymi względami. A co mówią opinie o tym oczyszczaczu powietrza Xiaomi? Są utrzymane w pozytywnym tonie, wskazując na dobre możliwości sprzętu. Równocześnie o tym oczyszczaczu powietrza Xiaomi krążą opinie, że nadaje się on do mniejszych pomieszczeń. Faktycznie – najlepiej działa do 21 metrów kwadratowych.    

Oczyszczacz powietrza Webber

Oczyszczacz powietrza marki Webber to bez wątpienia najtańsza opcja, spośród wszystkich, uwzględnionych w przeglądzie. Co z tego wynika? Z pewnością należy spodziewać się mniejszych osiągów po oczyszczaczu powietrza marki Webber, w stosunku do innych rozwiązań, dostępnych na rynku. Dalej jednak jest to produkt warty uwagi, a zwłaszcza modele oczyszczacza powietrza Webber AP8400, AP8500 I AP9405B. Pierwsze różnice, jakie się rzucają w oczy, to różnice wyglądowe. Każdy z tych modeli ma inny wygląd i nie ma nawet większych podobieństw między nimi. Czy poza tym jest coś istotnego, o czym należy wspomnieć w kontekście modeli? Oczywiście kolejne oczyszczacze powietrza marki WebberAP8400, AP8500 I AP9405B, są modelami coraz doskonalszymi. Zawsze jednak będą to rozwiązania tańsze od topowych produktów. Pod tym względem można przyznać im pierwszeństwo. Poza tym ich możliwości są całkiem przyzwoite, choć nie należy oczekiwać, że model Webber oczyszczacza powietrza, będzie miał duże obszary oczyszczania. Choć ostatni produkt z tej marki oferuje już całkiem dobre osiągi i posiada również utylizacja szkodliwych związków za pomocą promieni UV. To zdecydowanie poprawia jakość oczyszczania.         

Jaki oczyczacz powietrza wybrać ? – wniosek

Jaki więc oczyszczacz powietrza wybrać? Czy można odpowiedzieć wprost na pytanie, jaki oczyszczacz polecacie, jako autorzy tekstu? Jednoznacznie trudno, jednakże można zasugerować, jaki oczyszczacz powietrza wybrać. Przede wszystkim zakup powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Zastanów się, czy opłaca Ci się zainwestować w jeden, większy oczyszczacz, czy w kilka mniejszych? W jaki sposób zaspokoisz swoje potrzeby jeśli chodzi o powierzchnię? Czy jeden wystarczy? Musisz uwzględnić, że najbardziej oczyszczone powinny być pomieszczenia, w których najdłużej przebywasz. Sypialnia zwłaszcza.

Druga kwestia to zestaw dodatkowych funkcji. Jonizator, UV – to najlepsze dla wsparcia zwłaszcza osób z alergią, gdyż alergeny są w ten sposób lepiej likwidowane. Dla wielu takich osób te funkcje to nie jedynie ciekawy gadżet i możliwość, a wręcz konieczność. Poza tym do sypialni warto wybrać model cichszy, gdyż mniej przeszkadzać będzie przy spaniu.

Przyznasz więc, że tych kwestii jest dość dużo, które należy uwzględnić. To jednak nie wyczerpuje tematu. Niemniej, gdyby miało paść pytanie, jaki oczyszczacz powietrza polecacie, to zdecydowanie odpowiedź będzie jedną – każdy, omówiony w tym tekście. Oczywiście są modele lepsze i gorsze do konkretnych zadań. Są modele wydajniejsze i skuteczniejsze. Ale każdy model, jeśli znalazł się w tym opracowaniu, to z pewnością jest dobry i warty uwagi. Najlepiej zatem dokonywać wyboru właśnie spośród tych rozwiązań. Będzie to najbezpieczniejsze dla nas, jako konsumentów.


Porady

Powiązane artykuły