Pijany bez uprawnień jeździł po ulicach Gołdapi

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca renaulta, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Gołdapi. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo jak się okazało nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz zachowanie 23-latka oceni sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiejszej nocy (11/12.02.19 r.) tuż przed północą gołdapscy policjanci patrolując teren miasta na jednej z ulic zauważyli jadące wężykiem osobowego renault, które miało zaparowane szyby. Mundurowi mając wątpliwości, co do trzeźwości kierowcy, zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Czujność ich nie zmyliła,ponieważ już po otwarciu drzwi, policjanci poczuli silny zapach alkoholu.

Badanie siedzącego za kierownicą 23-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto mężczyzna nie okazał funkcjonariuszom prawa jazdy, bo jak się szybko okazało, dokumentu takiego, tak jak i uprawnień by kierować autem nigdy nie posiadał.

Wkrótce mieszkaniec gminy Gołdap usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Pijany bez uprawnień jeździł po ulicach Gołdapi

 1. pijak

  czyje było auto ????????? Rodziców dopier…. grzywnę za użyczenie pojazdu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. klient

  A CO TO ZA AUTO, ? FAJNE /? BYM KUPIŁ ZA 100ZŁ ŻONIE BY MIAŁA CZYM NA SPRZĄTANIE DOJEZDŻAĆ, A PIJAK BY NIE MIAŁ CZYM JEŻDZIĆ , GDZIE MOGĘ OBEJRZEĆ, U DUDKA CZY NA POLICJI ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...