Trzydziestolatek skusił się na „darmowy” towar

O tym, że kradzież nie popłaca, przekonał się wczoraj mieszkaniec gminy Gołdap. Mężczyzna przyszedł do sklepu, ale nie zamierzał w nim robić zakupów. Wyszedł z towarem, nie płacąc za niego.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze, którym doskonale znany był sprawca bez problemu rozpoznali go na nagraniu i zatrzymali. Mienie odzyskano a 30 -latek za kradzież został ukarany mandatem karnym.

Wczoraj popołudniu (11.02.19 r.) gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów na terenie gminy Gołdap. Na miejscu funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego ustalili, że mężczyzna wszedł do sklepu, zabrał z półki artykuły przemysłowe o łącznej wartości blisko 50 złotych i wyszedł nie płacąc za nie. Moment kradzieży zarejestrował sklepowy monitoring.

Policjanci po obejrzeniu nagrania, rozpoznali sprawcę. Był nim doskonale znany stróżom prawa z wcześniejszych interwencji 30-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Mundurowi zastali go w miejscu zamieszkania. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zwrócili pracownikom sklepu.

Za czyn, którego dopuścił się 30-latek mundurowi nałożyli na niego grzywnę. Za kradzież mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.

Red. KPP Gołdap

Powiązane artykuły