W SP3 uczymy dzieci programować

Od początku września bieżącego roku szkolnego klasa 0B ze Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyła w II edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”, którego organizatorem jest EduSense. Adresatem tego programu są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a jego celem jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat.

Nauka programowania daje bowiem dzieciom szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości, odpowiednie wprowadzenie w cyfrowy świat, kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia, wdraża do pracy zespołowej, uczy kreatywności, szukania kompromisów i optymalnych rozwiązań.

Podczas realizacji zadań programowych 6-latki bawiły się i uczyły przy wykorzystaniu mat do kodowania, robotów Ozobot i puzzli oraz tablicy interaktywnej, korzystając z programów związanychz kodowaniem i programowaniem. Nasza przygoda z programowaniem to nie tylko realizacja kolejnych zadań, ale stopniowe włączenie treści programistycznych w zajęcia dydaktyczne z zakresu różnych edukacji.

II edycja programu dobiegła końca, ale dla nas przygoda z kodowaniem i programowaniem dopiero się rozpoczęła i z chęcią weźmiemy udział w kolejnej, III edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”, która rusza po feriach zimowych.

Wychowawczyni klasy 0 B-Ewa Beata Jusińska


Aktualności

Powiązane artykuły