Powiązane artykuły

8 komentarzy do “

 1. Tet/a/Tet

  W obrady Sesji wkradł się mały „smrodek” w postaci skargi pana radnego Grendy na radną Tomaszewską – Walc. W związku z tym uwaga do pani Przewodniczącej: w sporze pomiędzy radnym Grendą a radną Tomaszewską – Walc, po wcześniejszym wysłuchaniu całej historii, zdecydowanie stoję oczywiście po stronie pani Tomaszewskiej – Walc, ale jeśli pani Przewodnicząca przerywa wypowiedź panu Grendzie (tłumacząc to przerwanie dość osobliwie!) to powinna też przerwać wypowiedź pani Tomaszewskiej -Walc, bo pani radna również odnosiła się do sprawy „spoza terenu Sesji”. A poza tym, co to za dyskusje pomiędzy radnymi na Sesji nt swoich prywatnych nieporozumień! Pani Przewodnicząca, należy panować nad sytuacją!
  I inna uwaga. Każdy wypowiada się jak umie, niekoniecznie każdy jest złotoustym mówcą, ale trochę śmiesznie wyglądają wypowiedzi doświadczonego przecież radnego Grendy, który swoje myśli formułuje w sposób tak niemiłosiernie zawiły i niezrozumiały, często gubiąc wątek (a nieznajomość pełnej nazwy WOŚP to po prostu wstyd!).

  A poza tym, czy ja dobrze widzę , że Pana radnego Mariana kolejny raz nie ma na obradach?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ktos

  Pan Radny Marian już trzy sesje nieobecny,Czyżby obrażony za to,że nie wybrano na Starostę?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Kasia

  Radny Marian ma dużą kasę od burmistrza za nic nierobienie to po co ma tracić czas na jakieś przepychanki.Dodam ,że to publiczne pieniądze,którymi w sposób niegospodarny rządzi burmistrz Luto.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Posterunkowy

   Kasia, przybliż temat. Czy chodzi o to, że pan Marian otrzymuje już teraz pensję za „dyrektorowanie” nieistniejącym jeszcze SuperSPA?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Basia

  Przewodnicząca rady powiedziała w swoim sprawozdaniu, że spotyka się z pracownikami starostwa. Z czego to wynika? Czy to są zadania przewodniczacej rady?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Sowolewski

   Prawdopodobnie nie są to zadania przewodniczącej/go. Ale pani Anna tak lubi spotykać się z ludźmi i jest taka aktywna. Jest tak aktywna, że nawet udzielając głosu radnym czy innym funkcyjnym Powiatu za każdym razem wymienia rangę, pierwsze imię, drugie imię i nazwisko! A czas leci!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Kasia

  Dokładnie tak jest od wielu miesięcy.Należałoby zapytać o to jego szefa czyli następnego fantastycznego urzędnika,samorządowca ,sołtysa czyli Jarosława Dzienisa. Pieniądze publiczne wydaje się najłatwiej,nawet za nic.
  Panie Dzienis proszę odpowiedzieć jakie konkretne obowiązki ma Marian Podziewski i jakie ma wynagrodzenie.? A może szef wszystkich szefów burmistrz Luto odpowie obywatelom na te proste pytania.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. wyz

  Pani Aniu, pani Przewodnicząca. Dziwi mnie pani zachwyt dotyczący wypowiedzi Prezesa ZOZ. Toć ten pan nie odpowiedział wyczerpująco na żadne pytanie, które mu postawiono. Czy naprawdę szef jednostki musi mieć kilka dni do namysłu, żeby określić jakie prace zostały przeprowadzone w szpitalu? Np. wymiana okien – tak, nie? wymiana lub dostawienie grzejników – tak, nie? położenie nowej instalacji elektrycznej – tak, nie ? rozprowadzenie po budynku szpitala instalacji z internetem – tak, nie? Z wypowiedzi pana Prezesa wynika tylko jasno, że powiększenia szpitala o oddział chirurgiczny możemy nie oczekiwać, natomiast możemy się spodziewać zmniejszenia liczby pacjentów przyjmowanych na oddział wewnętrzny. I co, reszta do Olecka i tam zdani na dobry lub zły humor lekarza przyjmującego? Co jeszcze nas czeka? A gdzie starania władz szpitala o przywrócenie oddziału położniczego i noworodkowego? Na te oddziały też nie spełniamy kryteriów? Apeluję do v-ce Starosty, pana Andrzeja Ciołka. Obiecywał pan nowy szpital, obiecywał pan ratowanie tego! Proszę zacząć wywiązywać się ze swoich obietnic. Myślę, że znaczna większość mieszkańców Gołdapi pamięta pana obietnice i oczekuje ich dotrzymania lub chociaż zdecydowanych działań by uzyskać cel. Mam też nadzieję, że tak w kuluarach Starostwa nie snuje pan wizji pozbycia się problemu i likwidacji gołdapskiego szpitala. Taka (mam nadzieję) plotka snuje się po mieście. Proszę pamiętać, że istnieje możliwość wystąpienia o informację publiczną, po którą chyba nie tylko ja zamierzam wystąpić. Proszę pilnować interesów szpitala, co jest równe interesom mieszkańców, bo takie zapytania zaczną wpływać. Ludzie mają już chyba dość obietnic, ja żądam realizacji i poprawy sytuacji szpitala. Z poważaniem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...