Nie dostosowali prędkości do warunków drogowych i auta zjechały do rowu

O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić kobieta, która dachowała audi w Konikowie w gminie Gołdap. Jak się okazało, kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków, a na drodze było bardzo ślisko. Auto wpadło w poślizg, zjechało do rowu i dachowało. Trzy osoby trafiły do szpitala. Prędkości do warunków nie dostosował również kierowca renault, który na tej samej trasie kilka godzin wcześniej zjechał do rowu. Na szczęście nic mu się nie stało.

 

 

 

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną dwóch zdarzeń drogowych do których doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 650.

Pierwsze zgłoszenie policjanci otrzymali około godz. 4:30. Na miejscu okazało się, że kierujący dostawczym renault na trasie Grabowo – Marcinowo w gm. Gołdap na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Jechał sam, był trzeźwy i nic mu się nie stało.

Do drugiego zdarzenia doszło kilka minut przed godz. 8:00. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wpadł do rowu przy drodze wojewódzkiej nr 651 w Konikowie.

Policjanci, który pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że 24-latka jadąca audi w kierunku Gołdapi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Prowadzone przez kobietę auto wpadło w poślizg, wjechało do przydrożnego rowu gdzie dachowało. Kobieta i jej dwie pasażerki z ogólnymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala na obserwację.

Apelujemy do kierowców – zwolnij. Warunki na drogach są naprawdę trudne.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Nie dostosowali prędkości do warunków drogowych i auta zjechały do rowu

 1. poślizg

  nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze – jak to słyszę to mnie szlak bierze. Kiedy wreszcie za wiele wypadków zaczną odpowiadać ci którzy wygrywają przetargi na utrzymanie dróg????????? w dniu dzisiejszym ok 18.00 jechałem dosłownie 10km/h i chciałem wjechać pod media expert i wpadłem w poślizg (byłem jeszcze na wojska polskiego ) kto odpowiada za posypywanie ulic????????????????????? bierzcie się wreszcie do roboty. chciałbym zobaczyć umowę na jakich warunkach to wszystko działa ????

   
 2. Kazimierz

  Wystarczy że spadnie trochę śniegu a wszyscy mistrzowie kierownicy po rowach leżą.
  Oczywiście całą winą najlepiej jest obarczyć służby drogowe. A że ktoś na łysych oponach z prędkością 80 km/h pokonuje zakręty w Główce, … Niech się później nie żali po wszystkich portalach od Gołdapi do Warszawy że wysypano zbyt cienką warstwę piasku.

  Co do audi pod zajazdem. Dziewczyna lat 25 już wcześniej pokazywała że przepisy drogowe i prawe fizyki ma za nic.

   
 3. Zbigniew

  (usunięty przez redakcję – patrz 2 pkt. regulaminu komentarzy)

   
 4. Świadek

  Hahahahha szkoda ze większość co tu jest napisane jest nie prawda moze lepiej zapytac świadków i osob biorących udzial w tym wydarzeniu jak to naprawde bylo a potem wszystko oceniać. A co do tej 25 latki pan moze cale g wiedziec. Pozdrawiam i gdzie są służby… Kazdy wypadek z winny osoby kierującej to juz jest kpina…!!

   
 5. Anonim

  KOMENTARZ
  Kochani jest zima,wiadomo,że trzeba zwolnić,więcej być ostrożnym,ale nie można komentować tego co się nie widziało,nie przeżyło,a wiadomo,że na nasze drogi są nie odśnieżone,nie posypane,są oszczędności,ktoś na tym robi interes,ale wszystko jest do czasu.

   
 6. Zenek

  To nie biadolcie tutaj tylko piszcie o odszkodowania do burmistrza. Albo zgłaszajcie do prokuratury niedopełnienie obowiązków. Dziś zginęła kobieta, kto wie jak tam było i kto dokładnie zawinił, ona czy stan drogi.

   
 7. Kazimierz

  Zenek, zrozum, drogami powiatowymi nie zarządza burmistrz.

  Jak sama nazwa wskazuje, drogą powiatową powinien zarządzać, ….. kto ?

  Założyć opony zimowe, zmniejszyć prędkość i skupić się na drodze a nie na smartfonie i wszystko będzie OK

   
  1. Zenek

   Racja Kazimierz. Wpis mój powinien brzmieć : „…do starosty. Albo zgłaszajcie do prokuratury…” . Bo to faktycznie droga powiatowa. A w sprawie dróg gminnych – do burmistrza. Lub do prokuratury!

    
 8. Anonim 2

  Ciekawe czy ty wogole masz prawojazy ze tak piszesz”Kazimierz” gowno wiesz jak bylo a sie wypowiadasz najwięcej!!!