Uciekał przed policjantami bo był pijany i bez uprawnień

Gołdapscy policjanci zatrzymali 25-letniego kierowcę vw, który zignorował sygnały radiowozu nakazujące zatrzymanie się do kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy i jest pijany.

 

 

 

W sylwestrową noc około 3:30 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolu ulic miasta zauważyli vw Polo, którego kierujący wyjechał z ulicy gdzie obowiązywał zakaz wjazdu. Gdy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, mężczyzna zaczął uciekać, próbując uniknąć kontroli. Próba ucieczki zakończyła się po kilku minutach. Szybko wyszedł na jaw powód zachowania młodego mężczyzny. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że 25-latek nigdy nie miał prawa jazdy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu. Teraz za popełnione przestępstwa, jakimi są kierowanie pod wpływem alkoholu i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły