Sylwester i Nowy Rok okiem gołdapskich policjantów

Zabawa sylwestrowa za nami. Gołdapianie bezpiecznie świętowali nadejście nowego roku. Funkcjonariusze interweniowali jedynie przy niegroźnych incydentach, głównie w sytuacjach związanych z zakłócaniem porządku publicznego, gdzie podłożem zachowań był przede wszystkim alkohol. W okresie sylwestrowo-noworocznym odnotowano 24 interwencje, w tym dwa zdarzenia drogowe.

 

 

 

Noc sylwestrowa w powiecie gołdapskim minęła spokojnie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwali miejscowi policjanci wspólnie ze strażą miejską. Więcej patroli było nie tylko tam, gdzie witano Nowy Rok, ale także na drogach. Okres sylwestrowo-noworoczny okazał się bezpieczniejszy niż w roku ubiegłym. Policjanci przez dwa dni odnotowali 24 interwencje, dwa zdarzenia drogowe i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sylwestra około 11:00 na trasie Górne – Botkuny w gminie Gołdap. Policjanci otrzymali zgłoszenie o aucie, które wypadło z drogi i trzech osobach poszkodowanych. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący peugeotem na łuku drogi w Kolniszkach stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i wjechał do przydrożnego rowu. Autem podróżowali dwaj 22-latkowie i ich 18-letnia koleżanka, wszyscy byli pijani. Kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Nowy Rok około godz. 6:20. Policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie w rowie we Wronkach Wielkich. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca vw Passatem jadąc w kierunku Gołdapi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad autem, uderzyła w znaki znajdujące się n a wysepce, po czym zjechała do przydrożnego rowu. 18-latce z powiatu węgorzewskiego i jej koleżance nic się nie stało.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicą samochodu będąc pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców. Pierwszy z nich kierował peugeotem mając blisko 2 promile i spowodował zdarzenie drogowe w gminie Gołdap, drugi kierowca zatrzymany na ulicach Gołdapi, kierował vw Polo mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły