Podsumowanie świątecznego weekendu w powiecie gołdapskim

Wczoraj (26.12.18) o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz funkcjonariusze innych pionów gołdapskiej policji. Bilans świątecznego weekendu to 8 kolizji i 4 nietrzeźwych kierujących. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku.

 

 

 

 

Od piątku 21 grudnia do wczoraj tj. 26 grudnia trwały policyjne działania pn. „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie”. W tym czasie policjanci ruchu drogowego gołdapskiej komendy, jak również innych pionów komendy, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach naszego miasta i powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut, przestrzeganie przez kierujących jazdy z odpowiednią prędkością oraz obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracali też na stan trzeźwości kierujących.

W czasie świątecznego weekendu doszło do 8 zdarzeń drogowych. Niektóre z nich wyglądały dość poważnie, ale na szczęście były niegroźne.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 21 grudnia około godz. 8:20. Na prostym odcinku oblodzonej drogi wojewódzkiej nr 651 w miejscowości Żytkiejmy 66-letni kierowca fiata pandy wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i dachował. Na szczęście ani kierowcy, ani pasażerom nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy.

Tego samego dnia około godz. 22:00 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 650 i obwodnicy Gołdapi kierujący oplem vectrą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu vw passatem. Policjanci ustalili, że 35-letni kierowca vectry jadąc od strony Jabramowa chciał skręcić w lewo w drogę wojewódzką prowadzącą na Osiedle II, wówczas nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy passata jadącemu prosto obwodnicą od strony granicy i doszło do zderzenia. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę 22 grudnia około godz. 20:35 na skrzyżowaniu Placu Zwycięstwa i ul. Armii Krajowej w Gołdapi. Tam kierująca mitsubishi chcąc skręcić w ul. Armii Krajowej nie ustąpiła pierwszeństwa dla prawidłowo jadącego od ulicy Królewieckiej w kierunku Placu Zwycięstwa kierowcy audi. Nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi.

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było również przyczyna zdarzenia, do którego doszło w niedzielę 23 grudnia około godz. 18:20 na rondzie „Kombatantów” w Gołdapi. Tam kierujący renault jadąc od ul. Paderewskiego wjechał na rondo i uderzył w będącą już na skrzyżowaniu okrężnym toyotę.

Do kolejnego zdarzenia doszło w wigilię (24 grudnia) około godz. 7:20. Policjanci otrzymali zgłoszenie o autobusie w rowie w miejscowości Kolniszki w gminie Gołdap. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierowca autobusu jadąc od strony Górnego do Botkun, podczas mijania się z volkswagenem zjechał pobocze a następnie do przydrożnego rowu. 31-letniemu kierowcy i dwóm pasażerom nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Tego samego dnia kilka minut przed godz. 21:00 gołdapscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu w Baniach Mazurskich. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący audi jadąc od Węgorzewa do Bań Mazurskich stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Mężczyzna jechał sam, nic mu się nie stało. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został ukarany mandatem a pojazd został przekazany osobie wskazanej.

We wtorek 25 grudnia około godz. 7:30 policjanci zostali powiadomieni o kolejnym aucie w rowie w miejscowości Galwiecie w gminie Gołdap. Na miejscu z relacji kierującego wynikało, że na jezdnię wybiegła mu sarna, wówczas kierowca hamując stracił panowanie nad autem uderzył w znak drogowy, po czym zjechał do rowu.

Do ostatniego zdarzenia doszło w środę 26 grudnia kilka minut przed godz. 12:00. Kierujący dostawczym renault na osiedlowym parkingu uszkodził kilka aut. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pijany. Miał w organizmie 1,2 promila.

Niestety to nie jedyny nietrzeźwy zatrzymany przez gołdapskich policjantów

W sobotę 22 grudnia około godz.11:45 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Pogorzel zatrzymali do kontroli audi. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który wykazał w jego organizmie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazy i odpowie za jazdę po użyciu alkoholu.

23 grudnia kilka minut po godz. 08:00 w miejscowości Jagoczany gmina Banie Mazurskie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. 48-latek „wydmuchał” prawie promil alkoholu.

Tego samego dnia około godz. 21:40 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego na ul. Mazurskiej zatrzymali do kontroli vw passata. Stan trzeźwości mężczyzny wskazał, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem.

26 grudnia około godz. 8:25 na trasie Kośmidry-Rostek w gminie Gołdap policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli vw passata. Kierującym auta okazał się być znany funkcjonariuszom mieszkaniec gminy Gołdap. Mężczyzna nie dość, że nie powinien wsiadać za kierownicę auta ponieważ posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów to jeszcze kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 0,6 promila alkoholu.


Aktualności

Powiązane artykuły