Nowe radiowozy w gołdapskiej komendzie

Policjanci z Gołdapi otrzymali nowy radiowóz. Pojazd będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego dbających o bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu.

 

 

 

 

 

Nowy pojazd służbowy zasilił flotę gołdapskiej policji. Oznakowany radiowóz wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

Radiowóz marki Opel Astra jest wyposażony w silnik o mocy 200 KM. Jest samochodem dynamicznym, wyposażonym w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.

To nie jedyny pojazd, który przybył gołdapskiej komendzie. Policjanci otrzymali również nieoznakowany radiozów, który służyć będzie policjantom wydziału kryminalnego.

Zakup aut był możliwy dzięki finansowemu wsparciu ze strony samorządu. Urząd Gminy Gołdap ze środków budżetu przeznaczył na nowy oznakowany radiowóz 37 tys. złotych, a na nieoznakowany 23 tys., natomiast druga część pieniędzy pochodzi z budżetu Policji w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Kluczyki do nowych radiowozów na ręce Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Dariusza Stachelka przekazał w wigilię burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. Nowe auta z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających Gołdap.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły