Młodzież chętnie uczestniczyła w projekcie

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi, od lutego do grudnia 2018 r., był realizowany projekt pt. „Tolerancja i akceptacja drogą do wolności – bez hejtu i przemocy słownej”.

 

 

 

Młodzież chętnie uczestniczyła w projekcie i brała udział w konkursach, zajęciach z Haftu matematycznego, savoir – vivre’u oraz szkoleniu z survivalu. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie i rodzice wiedzą jakie zagrożenia dla ich zdrowia i życia płyną z nałogów, jak radzić w trudnych sytuacjach i podejmować decyzje oraz poznali jakie są konsekwencje prawne stosowania hejtu w Internecie oraz przemocy słownej wobec innych. Podsumowaniem naszych działań był happening, na który grupa projektowa wykonała ulotki i transparenty – dotyczące tolerancji i hejtu.

Podczas Kiermaszu Świątecznego w naszej szkole, który odbędzie się dn. 19 grudnia 2018r., zostaną nagrodzeni uczniowie za konkurs pt. „ Życie bez hejtu” oraz realizujący projekt.

Przedsięwzięcie finansowane jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminny Gołdap.

Koordynatorzy projektu


Aktualności

Powiązane artykuły