Cyberprzemoc – co wiemy, co chcemy wiedzieć, a co powinniśmy

Gołdapscy policjanci oraz pedagodzy z terenu powiatu gołdapskiego odbyli szkolenie z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy z zakresu cyberprzemocy oraz przygotowanie do podejmowania działań profilaktycznych ograniczających skalę tego niebezpiecznego zjawiska.

 

 

 

W poniedziałek (10.12) w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się szkolenie, w którym udział wzięli m.in. pedagodzy, dzielnicowi i policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną. Szkolenie przeprowadziła Martyna Różycka – przedstawiciel NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) Kierownik Zespołu Dyżurnet.pl. W trakcie spotkania szeroko mówiono o tym czym jest cyberprzemoc, jakie są formy cyberprzemocy oraz co może być skutkiem stosowania tego rodzaju agresji. Poruszono również tematy związane z prawnymi aspektami stosowania cyberprzemocy zarówno w oparciu o kodeks karny jak również przepisy prawa cywilnego. Dużą uwagę poświęcono szerokorozumianemu bezpieczeństwu w Internecie.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy z zakresu cyberprzestępczości oraz przygotowanie do podejmowania działań profilaktycznych ograniczających skalę tego niebezpiecznego zjawiska głównie wśród dzieci i młodzieży.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO” dofinansowanego z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły