Dawid Chilicki wicemistrzem Polski

W weekend (1/2 grudnia) w Łaziskach odbył się Finał Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego. W rywalizacji młodzików z powodzeniem reprezentowali nas uczniowie SP 4 Lidzbark Warmiński: Artur Gromek i gołdapianin Dawid Chilicki – zawodnicy KSTS Warmia Lidzbark Warmiński. Po czterech zwycięstwach dotarli do ścisłego finału, w którym przegrali 0:3 z PKS Kolping Jarosław. Tym samym zajęli 2 miejsce w imprezie.

Byli bardzo skuteczni. W eliminacjach i półfinale łatwo wygrywali z rywalami. W czterech meczach tylko raz potknął się Artur, ale nie miało o większego znaczenia. W deblu nie stracili nawet seta.

Mecz finałowy wbrew końcowemu wynikowi był zacięty, bowiem oba single uczniowie SP4 przegrali w pięciu setach. To trochę ich załamało i w deblu ulegli rywalom „na sucho”. Ale oczywiście drugie miejsce w finale ogólnopolskim jest dużym sukcesem.

SP 4 Lidzbark Warmiński: Artur Gromek i Dawid Chilicki