Aktorzy z Teatru im. St. Jaracza w Baniach Mazurskich

W poniedziałek 3 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprosiła licznie przybyłą publiczność na sztukę”Pierwsza młodość” Christiana Giudicelliego. Tym razem olsztyńscy aktorzy: Joanna Fertacz i Irena Telesz-Burczyk, zaprezentowali spektakl pt. „Pierwsza młodość”.

 

 

 

To komedia o tym, jak wesołe i zaskakujące może być życie staruszek. Jej bohaterkami są dwie damy z francuskiej prowincji. Simone – pije jak smok, klnie jak szewc i nienawidzi, kiedy nazywa się ją babcią. Renée to jej przeciwieństwo – spokojna, wyważona i cnotliwa starsza pani. Kiedy ich drogi przypadkowo się skrzyżują, okaże się, że cudownie jedna drugą uzupełnia. Obie marzą o tym, żeby jeszcze pożyć pełnią życia. Łączy je samotność i poczucie wyobcowania. W poszukiwaniu szczęścia wyruszają w podroż, która może się okazać podróżą ich życia. Zaprezentowana komedia francuskiego pisarza podobała się publiczności, która bardzo żywiołowo i z uśmiechem reagowała na nagłe zwroty akcji.

„Teatr przy stoliku” oferuje formę bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych, ale za to z pełną aktorską interpretacją.


Aktualności

Powiązane artykuły