Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi jak co roku obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku.

 

 

 

 

W naszym przedszkolu święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek oraz występ grupy 4 latki A przygotowany specjalnie na tę okazję.

Ponadto każda grupa przygotowała wiersz o misiu i zaprezentowała wszystkim misiom, które w tym dniu były w przedszkolu. Ciekawą atrakcją była też fotobudka misiowa w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny prawdziwego Pluszowego Misia który tańczył i bawił się z dziećmi w rytm śpiewanych piosenek. Cała zabawa zakończyła się wręczeniem słodkości i dyplomów dla każdej z grup. Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości w naszym przedszkolu.

Zabawa z nową maskotką:

 


Aktualności

Powiązane artykuły