Dobre rady sierżanta Bobra. Policyjna maskotki edukuje i bawi

Policjantki z Gołdapi w towarzystwie sierżanta Bobra odwiedziły kolejne dzieci z terenu powiatu gołdapskiego. Maluchy chętnie przebywały z policyjną maskotką, przytulały się do niej i przybijały piątki, a ogromne uśmiechy na ich twarzach świadczyły o zadowoleniu z takiego spotkania. To właśnie mogliśmy obserwować w trakcie zajęć, które odbyły się w Bibliotekach Publicznych w Baniach Mazurskich i Żytkiejmach.

 

 

 

Edukacja poprzez zabawę to najskuteczniejsza forma przekazywania treści. Sierżanta Bobra „powołano do życia” aby kształtował wśród najmłodszych wizerunek policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na problemy oraz dbającej o ich bezpieczeństwo.

Tym razem policyjny pluszak zagościł w Bibliotekach Publicznych w Baniach Mazurskich i Żytkiejmach. Zanim jednak maskotka spotkała się z dziećmi, policjantka przeczytała maluchom konkursowe bajki i omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieciaki bardzo chętnie dyskutowały o tym, co wolno, a co jest zabronione i wykazały się przy tym bardzo dużą wiedzą.

Następnie do akcji wkroczył sierżant Bóbr. Pluszak podczas spotkań uczył bezpiecznych zachowań, wyjaśniał maluchom jak uchronić się przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami i edukował jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i prezentami w postaci opasek odblaskowych z wizerunkiem ulubionej maskotki sierżanta Bobra.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły