Debatowali z młodzieżą o narkotykach i dopalaczach

Policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zorganizowali debatę społeczną pn. „Nie gaś życia dopalaczem”, która odbyła się w miniony poniedziałek w budynku starostwa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gołdapskich szkół średnich, z którymi rozmawiano o zagrożeniach wynikających z zażywania zakazanych substancji oraz jak się przed nimi ustrzec.

 

 

 

 

W poniedziałek (19.11.18 r.) w Starostwie Powiatowym w Gołdapi młodzi ludzie debatowali z dorosłymi o dopalaczach i narkotykach. Celem spotkania pn. „Nie gaś życia dopalaczem”, było pokazanie młodzieży, jakie zagrożenia niosą za sobą środki odurzające oraz jakie są konsekwencje prawne ich posiadania.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I i II z Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego z Gołdapi oraz zaproszeni goście wśród których był: Starosta Powiatowy w Gołdapi Andrzej Ciołek oraz przedstawiciele sanepidu, Ośrodka Pomocy Społecznej, straży miejskiej i straży pożarnej. Nie zabrakło również Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi mł. insp. Sylwestra Symonowicza wraz z naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Ryszardem Antolak oraz Martą Andruczyk.

Podczas spotkania poruszono tematykę dotyczącą dopalaczy. Pani Ewa Bolewska z Sanepidu w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na szkodliwość zakazanych środków na organizm młodego człowieka. Wskazała, jakie spustoszenie w organizmie wywołują dopalacze, które są mieszanką różnych chemicznych związków i potrafią trwale uszkodzić organizm lub nawet zabić.

Policjantka asp. szt. Marta Andruczyk w debacie mówiła o przepisach karnych zawartych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii informując obecnych uczniów o sankcjach prawnych związanych z posiadaniem środków odurzających.

O uzależnieniach mówiła Agnieszka Zarzycka, psycholog z Ośrodka Pomocy Społecznej jednocześnie zaznaczając, że żadne środki odurzające nie załatwiają problemów tylko mogą doprowadzić do życiowych tragedii.

Debata została zorganizowana w ramach projektu „On, Ty i Ja- razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego” dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Red KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły