Czy spódnica jeansowa nadaje się do noszenia zimą?

kobietaspodnicajeans

Jeans to materiał stosunkowo trwały i uniwersalny. Nadaje się zarówno do letnich kreacji, jak i zimowych ubiorów. Możesz się w nim wybrać się na spotkanie ze znajomymi, na rodzinne okoliczności czy na randkę. Choć taka spódnica kojarzona jest przede wszystkim z latami 90. i popkulturą młodzieżową tamtych lat, dzisiaj pobija wybiegi w salonach mody.

Spódnica jeansowa – przed czy za kolano?

W zależności od wybranego wariantu pamiętaj, żeby unikać noszenia jeansowej spódnicy na ważnych spotkaniach biznesowych lub w biurze, gdzie obowiązuje bardziej restrykcyjny dress code. Twoi koledzy i przełożeni mogą odebrać to jako wyraz braku zaangażowania, ignorancję albo niewykonanie obowiązków. Lepiej unikać takich sytuacji.

Prawdą jest jednak, że spódnica jeansowa może podkreślić twoje kobiece walory. Dzięki niej sylwetka staje się smuklejsza, a twoja figura nabiera zgrabnych kształtów. Jest to propozycja dla ciebie, jeżeli lubisz obcisłe ubrania. Gdy jednak preferujesz warianty nieco luźniejsze, spróbuj dłuższej spódnicy jeansowej do połowy łydki. Jest przewiewna i kojarzy się z wolnością, twórczością.

Jak dobierać dodatki do spódnicy jeansowej?

Dodatki to taki element stroju, który pozwala na wyrażenie siebie. Stosowanie różnorodnych akcentów, jak naszyjniki, wisiorki, łańcuszki, buty na obcasie, paski czy naszywki sprawiają, że jesteś w stanie pokazać światu swoje prawdziwe ja. Jednocześnie warto, żebyś pamiętała, że nie zawsze to, co lubisz wygląda dobrze, tylko z tego powodu. Jeżeli chcesz, żeby ludzie postrzegali twój strój, jak coś stylowego, charakterystycznego dla ciebie, przestrzegaj zasad wyznaczonych przez znawców mody.

Sama spódnica jeansowa to pole minowe dla osób, które nie do końca znają się na modzie. W przeciwieństwie do spodni taki element garderoby może wywołać niezamierzenie skojarzenia, które nie były naszym celem. Jeansowa spódniczka mini z balerinkami to propozycja dla kobiet o długich nogach, które lubią eksponować swoje walory. Jeżeli jednak jesteś niższa i masz grubsze nogi (niekoniecznie nadwagę), to takie rozwiązanie może pozostawić mieszane uczucia w otoczeniu. Podobnie wygląda sytuacja, gdy długa spódnica jeansowa połączona jest z płaską podeszwą. W takiej sytuacji nawet niewielki obcas będzie poprawiał jakość naszego ubioru.

Jeżeli decydujesz się na konkretne rozwiązanie stylistyczne, warto, żebyś wiedziała, jakie wiążą się z nim konsekwencje oraz oczekiwania. Ludzie w określony sposób postrzegają pewne części garderoby i utożsamiają je z konkretnymi sytuacjami społecznymi. Jeansowa spódnica nie kojarzy się zbyt często z dużym przedsiębiorstwem, a ołówkowa spódnica dresowa z domowymi porządkami.


Porady

Powiązane artykuły